Kapıköy ve Esendere Sınır Kapısı Tekrardan Açıldı

İran, 25 Aralık 2021'de Omicron varyantına karşı kara sınır kapılarını 15 gün süreyle kapatma kararı almıştı. o süre doldu ve kapılar tekrar normale döndü.

Kapıköy ve Esendere Sınır Kapısı Tekrardan Açıldı

İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, omicron varyantısına karşı alınan tedbirler kapsamında Türkiye’nin de yer aldığı komşu ülkelere olan seyahat kısıtlamasını kaldırdı.

“İran’ın tek taraflı uyguladığı seyahat kısıtlamasına son verdi. Kapıköy ve diğer gümrük kapılarındaki geçişlerin normale döndü. 

İran, Omicron varyantına karşı alınan önlemler kapsamında komşu ülkelere uygulanan seyahat kısıtlamasını kaldırdığını açıkladı.

Yarı resmi İran Öğrenci Haber Ajansına (ISNA) göre, İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, Koronayla Ulusal Mücadele Karargahı toplantısının oturum aralarında basına açıklamada bulundu.

Kovid-19’un Omicron varyantına karşı alınan önlemler kapsamında komşu ülkelere yönelik uygulanan seyahat kısıtlamasının kaldırıldığını aktaran Vahidi, “Komşu ülkelerle kısıtlamalar önceki durumuna geri döndü. PCR testleri negatif olan kişiler ülkeye girebilir.” dedi.

İranlı Bakan, bununla birlikte Fransa ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerine yönelik seyahat kısıtlamalarının ise halen yürürlükte olduğunu belirterek, “Diğer ülkelerle ilgili kısıtlamaların da kaldırılması düşünülüyor. Omicron varyantının yaygınlaştığı ülkelere ise yeni kısıtlamalar eklenebilir.” ifadelerini kullandı.

İran, 25 Aralık 2021’de Kovid-19’un Omicron varyantına karşı alınan önlemler kapsamında tüm kara sınır kapılarını kapatma kararı almıştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2022, 01:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER