Uğur: Mesleğin onuru için tüm bedelleri öderiz

Van'da Tutuklanan gazeteci Uğur: Mesleğin onuru için tüm bedelleri öderiz

Uğur: Mesleğin onuru için tüm bedelleri öderiz

Tutuklu bulunduğu cezaevinden mesaj gönderen muhabirimiz Cemil Uğur, “Ne pahasına olursa olsun ayaklar altına alınmak istenen gazetecilik mesleğinin onurunu ayakta tutmak için tüm bedelleri vermeye hazırız” dedi.  

Van’ın Çatak ilçesinde askerler tarafından 11 Eylül’de işkenceyle gözaltına alınıp helikopterden atılan ve yaşamını yitiren Servet Turgut ile Mersin’de evinde tedavi gören Osman Şiban’ın yaşadıklarını kamuoyuna duyuran ajansımız muhabiri Cemil Uğur, Adnan Bilen ile birlikte Jinnews muhabiri Şehriban Abi ve gazeteci Nazan Sala,  9 Ekim tarihinde tutuklandı. “Devlet aleyhine toplumsal olayları” haberleştirdiği için tutuklanarak Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’ne konulan muhabirimiz Cemil Uğur, avukatları aracılığıyla mesaj gönderdi.

‘GERÇEKLERİN DUYULMAMASI İÇİN TUTUKLANDIK’ 

Uğur, gönderdiği mesajda moralinin iyi olduğunu belirterek, şunları ifade etti: “İktidarın duyulmasını istemediği gerçeklerin önüne geçmek için bizi tutukladılar. Unuttukları bir şey var; tarihte birçok iktidar gerçeği halka ulaştıran gazetecileri tutukladı fakat hiçbir zaman hakikatin sesini kısamadılar. Buna güçleri yetmez. 

TÜM BEDELLERİ VERMEYE HAZIRIZ

Bizleri tutuklamış olabilirler; fakat dışarıda hakikatin sesini halka ulaştıracak onlarca arkadaşlarımız var. Bizler; Metin Göktepe, Hrant Dink, Uğur Mumcu ve Apê Musa’dan güç alıyoruz. Ne pahasına olursa olsun ayaklar altına alınmak istenen gazetecilik mesleğinin onurunu ayakta tutmak için tüm bedelleri vermeye hazırız. Gazetecilerin ve halkın dayanışmasıyla birlikte mesleğimize iktidara rağmen hep birlikte sahip çıkmalıyız.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan
Kenan - 1 yıl Önce

Metin duman , adam yalan haber yapmışsa haklısın... böyle bir olay olmuş ise haksizsin.

Metin duman
Metin duman - 1 yıl Önce

Gazetecide olsan vatandaşca olsan senin özgürlüğün başkasına hakaret devletimizin hukukuna saygılı olmana kadardır. Kimse gazetecilik adıma bölgecilik bölücülük yapamaz.

SIRADAKİ HABER