Kamuda 'tasarruf' dönemi başladı: Yeni personel, araç alma ve kiralama olmayacak! Kamuda 'tasarruf' dönemi başladı: Yeni personel, araç alma ve kiralama olmayacak!

Toplantıya Van Otelciler Derneği (VANOTED) Başkanı Oktay Aksoy, Milletvekili Burhan Kayatürk ve çok sayıda otel yetkilisi hazır bulundu.

414956398 679783614330329 2949408699188389954 N

Otelciler Derneği (VANOTED) Başkanı Oktay Aksoy ve diğer katılan otel müdürlerini dinleyen Kayatürk, yaşadıkları tüm sorunların çözümü için çalışmalar başlatacağının altını çizdi.

Özel sektörün desteklenmesi gerektiğini söyleyen Milletvekili Kayatürk; "Hükümet olarak esnafımızın yanındayız. Bir şehirde esnaf güçlü olduğu sürece o kentte gelişme ve refah en üst seviyede olur.

her hafta sektörel esnaflarımızla bir araya gelerek sorun sıkıntılarını masaya dinliyoruz. 

AVRUPALI TURİSTE YÖNÜMÜZÜ ÇEVİRMELİYİZ

Kayatürk; “İran’dan gelen bir turist ortalama 630 dolar para bırakıyor, Kuzey Irak tarafından gelen bir turist 4 bin 500 dolar bırakıyor, Avrupalı ve Kuzey Irak’lı turistlerin ilimize daha çok gelmesi için çalışmalar başlatacakları söyledi.

KIŞ TURİZMİNDEN FAYDALANAMIYORUZ

Otelciler Derneği (VANOTED) Başkanı Oktay Aksoy, Van kış turizmine müsait bir şehir olduğunu belirterek, "Kültür festivaline önem verilmelidir. Kültür festivalleri bizim için çok önem arz ediyor. Sadece İranlı turistlere ümit bağlarsak birçok otel kapanmak zorunda kalabilir. Bunun yanı sıra otel denetimleri çok önemlidir. Bakanlık nezdinde gerekli denetimlerin yapılması halinde daha sağlıklı hizmetler vereceğini düşünüyoruz"

DENETİM YAPILMASI GEREKİR

Aksoy, “Van’ın en büyük sorunu, herhangi bir fizibilite olayının olmaması ve denetimin yapılmaması. Şehir merkezinde kaçak yapı otellerin fazlaca olması, burada da denetleme maalesef yok. Eğer denetim olsaydı, insanlar burada daha farklı açılardan işletmelerini açarlardı. Tüm bu dediklerimizin olması için de ilk önce denetleme yapılması gerekiyor” diyerek, yaşadıkları sorunlarına çözüm istedi.

Karşılıklı görüş alışverişleri ile toplantı sona erdi.

Editör: İshak Kara