Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i öldüren katil Ogün Samast’ın 16 yıl sonra tahliye olmasına Dink’in eşi Rakel Dink’ten ilk açıklama geldi.

HEDEP Van Milletvekili Pervin Buldan, Rakel Dink’i arayarak yanında olduklarını söyledi. Söz konusu konuşmada Rakel Dink, Pervin Buldan’a “Sen de bu acıların aynısını yaşadın. O yüzden en iyi biz birbirimizi anlarız. En çok da bir kuzuya kıydıkları için üzülüyorum. Yanımda olduğunuzdan hiç kuşkum yok, bunu hissediyorum” dedi.

‘ACILARIMIZ ORTAK’

HEDEP Basın Bürosu tarafından görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Van Milletvekilimiz ve önceki dönem HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın serbest bırakılması üzerine Rakel Dink’i aradı. Kendisi de eşini failli meçhul cinayette kaybeden Buldan, parti olarak her zaman Dink ailesinin ve mağdurların yanında olduğumuzu ifade ederek, ‘Katilleri cesaretlendiren bu hukuksuzluğu ve kararı asla kabul etmiyoruz. Bu karar sadece sizi ve ailenizi değil hepimizi yaralamıştır, acılarımıza acı katmıştır’ dedi.

İHD'nin 2022 raporu: Bin 452 kişi gözaltında kötü muamele gördü İHD'nin 2022 raporu: Bin 452 kişi gözaltında kötü muamele gördü

Rakel Dink ise duyduğu acıyı paylaşarak, ‘Çok minnettarım. Acılarımız ortak. Sen de bu acıların aynısını yaşadın. O yüzden en iyi biz birbirimizi anlarız. En çok da bir kuzuya kıydıkları için üzülüyorum. Yanımda olduğunuzdan hiç kuşkum yok, bunu hissediyorum’ dedi.”

Editör: Haber Merkezi