31 Mart 2024’de yapılacak Mahalli İdareler Genel seçimi yaklaşırken, partilerin aday belirleme sürecinde de sona yaklaşıldı.

AK Parti’de Tuşba Belediye Başkanlığı için aday adayı olarak en çok müracaatın yapıldığı ilçe tuşba olarak kayıtlara geçti.

BAŞKAN ADAY ADAYI TAŞKIRAN’DAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Veri analistinden Van seçimi sonuç tahmini Veri analistinden Van seçimi sonuç tahmini

AK Parti Tuşba Belediye Başkan A. Adayı iş insanı Hanifi Taşkıran, bir şehirde halk arasında birlik ve beraberlik yoksa, o şehrin gelişiminde büyük aksamaların olacağını dile getirdi.

Tuşba Belediye Başkan Aday adayı Hanifi Taşkıran, yaptığı açıklamada; “Bir şehrin gelişimi için o şehirde yaşayan vatandaşlar arasında birlik ve beraberliğin olması şarttır. Daha da önemlisi şehirde bulunan STK’lar arasında birlik ve beraberliğin ön planda olması gerektiği gibi, şehrin mevcut sorunları çözümü ve yapılması gereken projeler konusunda çok ciddi bir iş birliğine ihtiyaç vardır. Şehirlerin gelişmesi için sadece siyasetçilerin çalışması yeterli olmayabilir, şehirde yaşayan tüm yetkili organların projeler üzerinde hem fikir olunmasında büyük bir avantaj vardır.

Önümüzde önemli bir seçim var. Bilindiği üzere yerel seçimler bir şehrin gelişmesinde en büyük etkenlerden biri. Tuşba Belediye Başkanlığı şahsıma tevdi edilmesi halinde, ilçe halkı arasında birlik ve beraberliğin sağlanması konusunda büyük gayretler göstereceğiz. Önce halkımız bize inanacak, önce bizler birlik ve beraberliğimizi sağlamalıyız. Tuşba ilçesinde ikamet eden her bir birey çok kıymetlidir çok değerlidir.

Yöneticiler temsil ettikleri halk nezdinde adaleti sağlarsa vatandaşlar arasında da hoş görü ve samimiyet duygusu ön plana çıkar. Önemli olan halkın duygularına dokunmak, dertlerine ortak olabilmektir. İnşallah bizlere Belediye Başkanlığı nasip olursa en büyük önceliğimiz, vatandaşlar arasında adaleti tesis etmek, adam kayırımı yapmamak, gönül belediyeciliği hakkıyla yerine getirmek olacak” diyen Tuşba Belediye Başkan aday adayı Hanifi Taşkıran, “yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı kime verilirse verilsin önemli değil, önemli olan birlik ve beraberliğin sağlanmasıdır. Belediye Başkanlığı konusunda İsimler açıklandıktan sonra en  önemli konulardan biri, Aday adaylığı başvurusunda bulunan tüm arkadaşların gönül birliği yaparak aday gösterilen ismin Belediye Başkanı seçilebilmesi için canla başla çalışması en önemli konudur” diyen Taşkıran, birlik ve beraberliğin sağlanması konusunda herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini sözlerine ekledi.

Editör: İshak Kara