Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), birçok kentte olduğu gibi Van’da da bayramlaşma programı düzenledi.

1Df9C73F 3Fd2 4Dda Ac6D 42Bda8F99786

Meteoroloji'den Van dahil 10 kent için sağanak yağış uyarısı Meteoroloji'den Van dahil 10 kent için sağanak yağış uyarısı

Gün boyu süren bayramlaşmaya Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, Tuşba belediye eş başkanları Hanım Akkoş ve Ümit Keser İpekyolu belediye eş başkanları Cevdet Altındağ ve Canan Uzunay, Edremit Belediye eşbaşkanları Rabia Başak Koç ve Cemil Komi  yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

ALTINDAĞ: HALKIN TEMEL BEKLENTİSİ HİZMET

Halkın Bayramını kutlayan İpekyolu Belediye Eş Başkanı Cevdet Altındağ, “Mazbatamızı aldık temel kararlara imza atmak için belediyeye uğradık. Halkın temel beklentisi hizmet, Bayramın coşkulu geçmesi sahiplenme yaşanan olumlu hava ile birlikte 14’te 14 yapmamız, hukuki gayri hukuki müdahalenin geri çekilmesi insanlarda ayrı bir sevinç yarattı sahiplenme oldu. Ben bu sahiplenmenin devam edeceğine inanıyorum. İlk iş olarak da Belediyenin bir röntgenini çekip halkla paylaşmayı düşünüyoruz.

GELEN GELİR İŞÇİ MAAŞLARINA YETMİYOR

10 yıl önce belediye meclis üyeliği yaptığım belediyede 10 yıldan fazla tahribat söz konusudur. Halkımızla beraber paylaşıp Kenti de belediye de halkımızla beraber yöneteceğiz.

Ekonomik anlamda da ciddi tahribatlar var. Orası seçime yönelik istihdam alanı olarak da kullanılmış gelen gelirin tamamı işçi maaşlarının yarısına yetiyor onun için halka hizmet etmenin de yollarını hep beraber bulacağız.

KESER: VANLILAR 3 BAYRAMI BİRLİKTE YAŞIYOR

Ümit Keser ise, “Bayramdaki halkın coşkusu iki şekil özetleyebilirim. Halk demokrasiye olan inancını yeniledi. Seçimlerde 14’te 14 yapan bir irade var. Bu iradesini de seçimin hemen arkasından mazbata direnişiyle gösterdi. Bu bayramı da çifte değil üçlü bayram olarak ifade ediyorum. İnsanların gözlerinde inanılmaz bir coşku var. Halk partimizin bayramlaşmasına akın akın geliyor. Hepsiyle tokalaşıp bayramlaşmaya çalışıyoruz. Halk umutlu ve umudun yeşermesi anlamındadır. Yıllardır bu yerel seçime bel bağlayan bir kesimde vardı. Bir çok eylem etkinliğe çağırdığımızda yüzlerinde karamsarlık vardı. Bu bayramda hepsinin gözlerinin için parlıyor.

HALKIN YARALARINI HEP BERABER SARACAĞIZ

Tuşba ilçesi şuana kadar bizim tarafımızdan hiç hizmet ile buluşturulmamıştır. Birkaç gündür belediyedeyiz. Herkesin talebi artık sizin sayenizde hizmet alacağız. Hizmetin dışında bir güler yüz gördüklerini söylüyorlar. Sosyal belediyecilik anlamında geçmiş tecrübelerimizde var. Bizde bir çok şeyi yapmaya hazırız. Sorunlarımız çok onları çözüme kavuşturacağız. Bu anlamda birikim ve tecrübemiz var. Eş başkanımla birlikte halkın yaralarını saracağız.

Tuşba’da belli bir kesim çalışılmış belli bir kesime hizmet adına bir şey gitmemiş, personelden yana bir sıkıntımız yok, kim layıkıyla dürüst çalışırsa bizde onlarla birlikte devam edeceğiz. Halkın umuduna layık olmaya çalışacağız. Tuşba bakir bir alan hep beraber yöneteceğiz.

Editör: İshak Kara