Van'da korkutan deprem! Bu kez 3.9 ile sallandı Van'da korkutan deprem! Bu kez 3.9 ile sallandı

HAYDAR ERDİNLER - VANEKSPRES

Van’da ikamet eden Van ve Hakkari’li sanatçılar bir araya gelerek Amedspor için şampiyonluk marşı seslendirdi.

Marş ile ilgili açıklamada bulunan Sanatçı Fırat Başkale, Projeyi pandemi’den önce planlandığını ifade ederek, “İstanbul’daki dostlarla bir araya gelerek bir stüdyoda çalışma yaptık. Ancak pandemi araya girince beklemeye aldık” dedi.

Amedspor’un bölgenin takımı olduğunu vurgulayan Başkale, “Dolayısıyla destek amaçlı 11 kişilik Hakkari ve Vanlı müzisyenlerden oluşan dostlarımızla bir araya gelip güzel bir dayanışma örneği gösterdik ve Amedspor’a şampiyonluk armağanı olarak vermek istiyoruz. Yüreğimizi katarak Amedspor’a güzel bir marş yaptık” ifadelerini kullandı.

Projede birkaç şahsi dostunun dışında kimseden destek almadığını da sözlerine ekleyen Başkale, “Diyarbakır’dan bir dostumuz bize forma gönderdi. Yine şahsi dostlarımızın biraz yardımını gördük.  Onun dışında kimse katkı sunmadı. Kısmet olursa 4 güne kadar klipi yetiştirmeye çalışıyoruz. Umarım Amedspor şampiyon olur ve bizde severek ve coşkuyla bu armağanımızı Amedspor’a veririz” diye konuştu.

Projede yer almanın mutluluğunu yaşadığını belirten Sanatçı ve Futbolcu Sakine Akın da, Bir kadın futbolcu olarak Süper Lig ve 1. Lig başta olmak üzere tüm liglerde tüm bölgelere ait takımların olmasını çok istiyorum. Bu noktada şampiyon olan Amedspor’a başarılar diliyorum” dedi.

Editör: İshak Kara