Edremit’te kurban bayramı öncesi sıkı denetim Edremit’te kurban bayramı öncesi sıkı denetim

Van Gürpınar ilçesine bağlı Yatağa (Xirk) Mahallesi nüfusuna kayıtlı 18 yaşındaki Mert Bayat, (Diyar Delal) Manisa’da çalıştığı inşaat alanında meydana gelen bir kaza sonucu hayatını kaybetti.

Genç müzik sanatçısı ve kule vinç operatörü olan Delal’in, çalıştığı inşaat alanında kule vincin devrilmesi sonucu içinde bulunduğu kuleden düşerek yaşamını yitirdiği belirtildi.

Diyar Delal, Kürtçe müzik sanatçılığı ile tanınıyor ve yeteneğiyle dikkat çekiyordu. Henüz bir hafta önce yeni bir klibini yayınlamış olan genç sanatçı, müzikseverler tarafından sevilen ve takip edilen bir isimdi. Yayınladığı son klibiyle kariyerinde yeni bir adım atan Delal’in ani kaybı, sevenlerini ve müzik dünyasını yasa boğdu.

Delal’in ölüm haberinin duyulmasının ardından sosyal medyada sevenleri ve hayranları başsağlığı mesajları paylaştı. Kültürel mirasına sahip çıkan ve sanatını yaşatmaya çalışan genç bir yeteneğin bu şekilde trajik bir sonla hayatını kaybetmesi, toplumda büyük üzüntüye neden oldu.

Diyar Delal’in cenazesi, yapılan incelemelerin ardından ailesine teslim edilecek. Genç sanatçının ölümüyle ilgili soruşturma devam ederken, iş güvenliği konusundaki tartışmalar bir kez daha gündeme geldi.

Diyar Delal’in ani kaybı, genç yaşta hayatını kaybeden işçilerin ve sanatçıların sorunlarına dikkat çekiyor ve bu tür kazaların önlenmesi için daha fazla önlem alınması gerektiğini gösteriyor. Ajans65

Editör: İshak Kara