Acn Türk Sigorta Vanspor FK başkanı Feyat Kıyak beraberlik ile sonuçlanan Karacabey Belediyespor karşılaşmasından sonra katıldığı programda gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

Vanspor FK’nin rakipleri ve grubu netleşti! Vanspor FK’nin rakipleri ve grubu netleşti!

Futbolcuların alacakları ile ilgili yaptıkları açıklamarın sorulması üzerine Feyat Kıyak; "şunu ben açık ve net bir şekilde dile getireyim benim futbolcu kardeşlerimin sözleşmelerine istinaden hem birinci taksit hem ikinci taksit sezon sonuna kadar sözleşmeler gereği bir iki futbolcu kardeşimiz hariç hiçbir futbolcu kardeşimizin Vanspor' dan bir alacağı yoktur.

Bu iki futbolcumuzun da totalde alacağı para 450, 500 bine yakın bir paradır. Hatta bir kaç futbolcumuzunda ihtiyaçlarından dolayı kendilerine fazladan para verip maç başı olarakda kendilerine ödeme yapmışızdır. Burak Kavlak ve Harun Kavaklıdere olsun bunların çoğunun da maçbaşı ücretleri ödenmiştir. Sezonun son 6,7 haftasının içerisindeyiz. Bugün konuştuğumuz para sadece futbolcuların prim ödemeleri değil, bizler tesislerde günlük 50 kişiye bakıyoruz. Sadece tesislerin aylık maliyeti 2,5-3 milyon. Futbolcularımızın çoğu 17,20 yaş aralığında bizim gibi olgun düşünmeyebilirler. Ve bu futbolcu kardeşlerimde on gün öncesine kadar arkadaşlar, ey şehir kısıtlı imkanlar olmasına rağmen biz üstümüze düşeni yapıyoruz ve şu an şampiyonluğu hedeflemişiz. Bir çağrıda bulundular ve bu çağrıda bana göre futbolcu kardeşlerimin ayıbı değil bu çağrıda sessiz kalan ve bir gün olsun bizleri aramayıp ne ihtiyacınız var, bir primi biz karşılayalım demiyen şehrin ticaret odasının ayıbıdır, borsanın ayıbıdır, siyasetçilerin ayıbıdır, iş adamlarının ayıbıdır.

Bugün Vanspor sadece Valisi ile Zahir Kandaşoğlu ile olacak iş değil. Şampiyonluğa odaklanmış, hedeflenmiş bir takım var. Şampiyon olmak kolay değil birliktelik ister, beraberlik ister, maddi güç ister, moral ister, yanındayız dedirtmek gerekiyor. Malesef biz bunları yaşamıyoruz. O şehir sahipsiz." dedi.

Editör: İshak Kara