Ziyarete İl Eşbaşkanları Veysi Dilekçi, Milletvekilleri Sinan Çiftyürek ve Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan katıldı. Onlarca konvoyluk araçla ilçeye giren DEM partililer slogan ve zılgıtlarla karşılandı. Esnaf ziyareti mitinge dönüştü. 

8Ddcc117 7E23 40Be 99E2 3A0De2606A64

Van-Ağrı Karayolu Tendürek Geçidi’nde ulaşıma kar engeli Van-Ağrı Karayolu Tendürek Geçidi’nde ulaşıma kar engeli

Konuşma yapan Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan, kendileri ve partideki hiçbir arkadaşları için mevki, makam ve koltukların önemli olmadını "Bizim için önemli olan, şerefli olan bu halkın iradesidir" dedi. 

Burada konuşan İl Başkanı Veysi Dilekçi, "Eş başkanlık her yerde hayat bulduğu gibi her iki eşbaşkanımızın şahsında burada hayat bulmaya devam edecektir. Biz birileri gibi koltuk için makam için parti parti değiştirmiyoruz.

7331A779 1128 4Dd7 99F1 D6Ff2Ebe7C67

Biz daha düne kadar yoksullaştırdığınız Çaldıran halkının evlatlarının, Türkiye metropollerinde inşaatlarında düşerek hayatını kaybeden o gençlerin mücadelesini yürütmekteyiz. Sizin gayeniz çabanız bu halkı sömürmektir bizim ise bu halkı özgürlüğe kavuşturmaktır. Onun için makamlar mevkiler önemli değil" dedi.

Editör: İshak Kara