Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan seçmeni 13-14 Ocak’ta yapılacak halk oylamasına katılım çağrısında bulundu.

Hatimoğulları, DEM Parti'nin sanal medya hesabı üzerinden paylaşılan videoda,  şunları söyledi: “Değerli halklarımız, 13-14 Ocak'ta 90 merkezde 100 bin delegemizin katılacağı halk oylamasını gerçekleştireceğiz. Yapacağımız halk oylamasında partimizi yerel yönetimlerde temsil edecek adaylarımızı siz değerli delegelerimizle, halklarımızla beraber belirleyeceğiz. Başta kadınlar olmak üzere bütün delegelerimizi oy kullanmaya davet ediyoruz. Demokratik, ekolojik, kadın özgürlükçü belediye anlayışımızı yeniden inşa etmek için, kayyımları belediyelerimizden süpürmek için, kendimiz olanı geri almak için hepimiz bu hafta sonu oy kullanmaya katılalım."

Mehmet Bilici: Van’ı Bu Şehrin Çocuklarıyla Yöneteceğiz Mehmet Bilici: Van’ı Bu Şehrin Çocuklarıyla Yöneteceğiz

'KAZANMAK İÇİN SANDIK BAŞINA'

Bakırhan ise şu ifadeleri kullandı: “Çok değerli delege arkadaşlarım, delege yoldaşlarım; önümüzde çok önemli bir yerel yönetimler seçimi var. Bu yerel yönetimler seçimlerinde halkımızın, halklarımızın emekçilerin zaferle çıkmasını istiyoruz. Yaklaşık 100 bin delegeyle 90 yerleşim yerinde ön seçim yapacağız. Dünyanın hiçbir yerinde denenmemiş demokratik bir yöntemle adaylarımızı siz değerli delegelerimiz belirleyecek. Kullanacağız her oy demokratik, katılımcı, şeffaf yerel yönetimlerimizde bizi temsil edecek arkadaşlarımızı belirleyecek. Kentimizi beraber yönetmek için, adaylarımızı belirlemek için, kazanmak için, başarmak için tüm delege arkadaşlarımızı sandık başına davet ediyoruz.  Şimdiden sizin oylarınızla seçilecek adaylarımızı kutluyoruz, yerel seçimlerde tüm halklarımıza üstün başarılar diliyorum.” 

İSTERSEK BAŞARIRIZ’

DEM Parti'nin sanal medya hesaplarından paylaşılan videolara, "Biz istersek başarırız! 90’a yakın merkezde 100 bin delege ile adaylarımızı belirleyeceğiz. Büyük bir olgunluk, heyecan ve coşku ile doğrudan demokrasinin temellerini atıyoruz. Karar halkımızın adaylar hepimizin!" ve "Dünyanın hiçbir yerinde denenmemiş yöntemle adaylarımızı delegelerimiz belirleyecek. Kentimizi beraber yönetmek için tüm delege arkadaşlarımızı sandık başına çağırıyoruz" notları düşüldü.

Editör: İshak Kara