Başkan Adayı Bilici, Biz makam, koltuk sevdası için bu sözleri söylemiyoruz. Allahın izni ile kazandığımız takdirde belediyemizin girişine bu 15 maddelik seçim sözlerimizi asacağız.

417159874 6945589885560386 564931906727651816 N

Mehmet Bilici 15 başlıkta Seçim vaatlerini açıkladı…

İŞTE O SEÇİM SÖZLERİ

1-Belediyemize şeffaf ve adil bir anlayış ile yöneteceğiz. Tüm işe alımlar ve ihaleler belediye resmi sayfasında ilan edilerek yapılacak asla gizli kapılar arkasında görüşmeler olmayacak.

2- iş her zaman ehline verilecek asla adamcılık ve ayrımcılık yapılmayacak.

Mevcut çalışanları Ülkesine, kentine, işine ihanet etmediği sürece en üst makamlara getirmekten imtina etmeyeceğim. Siyasi görüşünü işine, hizmet birimine yansıtmadığı surece hiç bir şekilde bulundukları makamlardan uzaklaştırmayacağım. Bu kenti bu kentin çocuklarıyla yöneteceğiz.

3- Sokaklar ve caddeler bir şehrin aynasıdır o nedenle şık caddeler ve butik sokaklar yaparak şehrin her noktasını düzenli ve şık yapacağız.

4- Büyük Mahallelerimize semt pazarları kurulacak. Pazar alış verişlerimizi daha düzenli ve rahat yerlerde yapacağız.

5- Herkesi işe alacağımı söyleyemem fakat sahıl bandında turizme katkı sunacak hizmet sektörleri kurarak gençlerimize iş imkan oluşturacağız.

6- Kimse imar mağduru edilmeyecek, imar ayrıcalığı hiç kimseye tanınmayacak. Düzenli şehir, düzenli yapı planlaması yapılacak. Hiç bir zümreye diyet borcumuz olmayacağı için kentin imarı kentin imarını kişiye özel değil,  şehre özel olacak şekilde belirleyip uygulayacağız.

7- Muhtarlar mahallerimizin sorun ve sıkıntılarını bizlere daha çabuk ileteceği için muhtarlarımıza önem veriyoruz. Muhtarlarımız ile her ay yapılacak düzenli toplantılar ile mahallemizin sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşacak.

Bakan Koca ve Yumaklı Van'a Geliyor Bakan Koca ve Yumaklı Van'a Geliyor

&- İlçemizdeki okulların bakım, onarım ve temizliklerine yardım edeceğiz. Eğitim sektörünün içinden gelen biri olarak ilçemizdeki tüm okulların sorunları ile ilgileneceğiz.

9-Çocuk bakim merkezleri kurup çalışan veya çalışmayan kadınlarımızın kreş dışında özel ihtiyaçları (doktor, kuaför vb) karşılamak için kısa süreli çocuklarını teslim edecekleri ücretsiz bir birim oluşturacağız.

10- Sporcu dostu ve destekçisi bir belediye olacağız. Amatör spor kulüplerimize ve sporcularımıza her yıl düzenli maddi destek ve malzeme desteğinde bulunacağız.

11 - Gençlik bir şehrin geleceğidir, gençlerimiz önceliğimizdir,. Bu nedenle gençlik meclisi kuracağız, 18/25 yas arası olan gençlerimiz ile bir meclis kurup gençlerimizin taleplerini ve isteklerini meclisten çıkan karar ile en hızlı şekilde yerine getireceğiz.

12- Kültürel ve Sosyal etkinliklerden halkımızın en üst derecede faydalanması için çaba içinde olacağız. Ama bu halkın hizmeti için, asli görevlerimizi yerine getirmek için gelen paralan konser ve benzeri etkinlikler adı altında bir takım kişilere veya şahıslara para aktarılmasına müsaade etmeyeceğiz.

13- Evde bakim hizmetleri birimi, ihtiyaç sahibi aileler birimi, öğrenci burs birimi gibi birimler kurularak ihtiyaç sahibi hemşerilerimize destek olacağız.

14- Özel gereksinimi olan kardeşlerimiz her zaman değerlimiz olacaktır. Belediye bünyesinde kurulacak birim ile engelsiz yasam alanları oluşturulacak ve en önemlisi engelsiz taksi özel aracı ile hastane, havalimanı ve otogar gibi yerlere ücretsiz ulaşımlarını sağlayacağız.

15- Beni özel ve resmi günler haricinde takim elbiseyle göremeyeceksiniz.

Günlük kıyafetlerim ile koruma ordusu olmadan halkımın arasında her sokakta her mahallede olacağım. Halkından korkan bir zihniyetin, halkına nasıl hizmet edebileceğine de akil sır erdiremiyorum. Halkın sağlığıyla uğraşan vatandaşımızın cebine göz diken hiç bir yapılaşmaya göz açtırmayacağım. Biz bir dönemlik başkanlık yapıp vurgun peşinde olanlardan değil efsane Tayyar Dabbağoglu gibi halk sevdalısı başkan olmak için bu yola cıktık.

424983688 18013827935475994 2100271635377881568 N

BİLİCİ ÖZGEÇMİŞİNİ ŞU ŞEKİLDE YORUMLUYOR…

İlk, orta ve lise eğitimimi Van’da tamamladım. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim fakültesi sınıf öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi Türkçe öğretmenliği bölümlerinden mezun oldu.

Adıyaman – Gerger ilçesinde 1986 yılında göreve başladı. 1997 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu yönetici seçme sınavında Van genelinde en yüksek puanı aldım. Milli Eğitim Bakanlığı emrinde 26 yıllık hizmetimin 4 yılını öğretmen 22 yılını ise çeşitli yönetim kademelerinde yönetici olarak ifa ettim. En son İstanbul-Kartal Halk Eğitim Müdürü olarak görev yaparken 2012 yılında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Van Bölge Müdürlüğüne Bölge Müdür Yardımcısı olarak göreve başladım. Daha sonra bölge müdür vekili olarak devam ederken bölge müdürlükleri kapatılınca kadromuz araştırmacı yapıldı. Bir yıl araştırmacı olarak çalıştıktan sonra 2020 yılında emekli oldum..

Aslen Van Bahçesaraylıyız. Ailemiz 1918 yıllarında Bahçesaray' dan göç edip Muradiye’ye yerleşmişlerdir. 1968 yılında Dünyaya gelmiş olduğum Van ipekyolu’nda 60 yıldır ikamet ediyoruz. Geniş bir aileye sahip olmamız hasebiyle siyasi faaliyetlerin içinde hep bulunduk.

2023yılında Yeniden Refah Partisi İpekyolu İlçe Başkanı olarak atandım. 6 Ocak 2024 tarihi itibariyle genel merkezimizin tensipleriyle Yeniden Refah Partisi Van İpekyolu belediye başkan adayı olarak ilan edildim.

Memuriyet sürem içerisinde "Yönetim ve Yönetim Bilimi " konusunda birçok seminer ve kursa katıldım. Severek yaptığım yöneticilik görevinde çağın gerektirdiği yönetici profiline erişebilmek için; sosyal, toplumsal ve mesleki alanda yayınlanan yazılı çalışmaları ve makaleleri takip ederek en iyi kurumsal hizmeti vermeyi amaçlıyorum. Halen yerel haber sitelerinde köse yazıları yazmaya devam ediyorum. Evli bir erkek iki kız olmak üzere üç torun sahibiyim.

429985995 1330576870954766 4858522684870430248 N

Editör: İshak Kara