11 Temmuz 2018'de Adnan Oktar ve beraberindeki 176 kişi, birçok suç iddiasıyla gözaltına alındı ve Adnan Oktar 18 Temmuz 2018'de çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Silivri Cezaevi'ne konan Oktar burada bir süre kaldı. 2 yıl önce konulduğu Erzurum Dumlu Cezaevi'nden alınarak Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi'ne sevk edilen Adnan Oktar, Erzurum cezaevinde her ay yüzlerce genç kadın avukatla görüşüp örgütü canlandırmaya çalıştığı iddia edilmişti. Silivri Cezaevi'ne konan Oktar burada bir süre kalırken cezaevlerinde 200'ü aşkın yeni mezun kadın avukatla 600'e yakın görüşme yaptığı ve örgütü yeniden canlandırmaya çalıştığı iddiaları gündeme gelmişti. Adalet Bakanlığı müfettişleri söz konusu iddia ile ilgili Erzurum Dumlu Cezaevi'nde inceleme yapmışlardı.

DÖRDÜNCÜ CEZAEVİ DEĞİŞİKLİĞİ

Daha sonra yargılandığı İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce hapse mahkum olan ve 11 Ocak 2021'de görülen duruşmada 1075 yıl 3 ay hapis cezası verilen Oktar, Edirne Cezaevi'ne konuldu. Burada da bir süre kalan Adnan Oktar Edirne Cezaevi'nden alınarak Erzurum Dumlu Cezaevi'ne konuldu. Burada kaldığı sırada hakkında birçok genç kadın avukatla görüştüğüne ilişkin iddialar bulunan Adnan Oktar son olarak dün gece Van Başkale Cezaevi'ne sevk edildi. Bugün Van Başkale Cezaevi'ne giriş yapan Oktar yeni koğuşuna konuldu. Adnan Oktar'ın Dumlu Cezaevi'nde bulunduğu sırada Adalet Bakanlığı Müfettişlerinin cezaevinde inceleme yaptıkları öğrenildi. Oktar'ın Silivri Cezaevi'nde bulunduğu sırada da çok sayıda genç kadın avukat ile görüştüğü tespit edilmişti.

9. Yargı Paketi komisyondan geçti Teklifle ne değişecek? 9. Yargı Paketi komisyondan geçti Teklifle ne değişecek?

VAN BAŞKALE CEZAEVİNE KONULDU

Dün gece gerçekleşen sevk sonrası bu Adnan Oktar'ın değiştirilen dördüncü cezaevi oldu. Birçok genç kadın avukatla görüştüğüne ilişkin iddialar bulunan Adnan Oktar son olarak dün gece Van Cezaevi'ne sevk edildi.  Van T Tipi yüksek güvenlikli Cezaevi'ne giriş yapan Oktar yeni koğuşuna konuldu.

Editör: İshak Kara