31 Mart'ta gerçekleşecek olan Yerel Seçimler kapsamında kentin çeşitli STK'larına ziyaret gerçekleştiren DEM Parti il Örgütü ve Belediye başkan adayları, ilgiyle karşılandı.

ESK'nin önündeki uzun kuyruklar bu haberden sonra azalacak! ESK'nin önündeki uzun kuyruklar bu haberden sonra azalacak!

Ziyaretlerde, Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Neslihan Şedal, İl Eşbaşkanları Veysi Dilekçe ile Gülşen Kurt, Edremit Belediye Eşbaşkan adayları Cemil Komi, Rabia Başak Koç ve parti yöneticileri katıldı.

40A10Cf6 Cfb7 4138 8Dd8 20229695C061
Dilekçi: Sorunların muhatabı olacağız

İlk ziyaretini Doğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DOĞU/SİFED) yapan DEM Parti'yi  Başkan Müslüm Erbay karşıladı. Daha sonrası sırasıyla Şöforler Odası, ve Esnaf ve Sanatlarlar Odaları Birliği ziyaret edildi. Burada konuşan Veysi Dilekçi, Van'ın kayyumlarla yönetildiğini ve buna sessiz kalındığnı belirtti. Dilekçi, "Esnafımızın sorunlarını çok iyi biliyoruz, bu kentte hem tarım hem turizm hemde sınır kenti. Birçok özelliği bir arada barındırmasına rağmen hala esnaflarımızın büyük sorunları bulunuyor. Bu kentte kendi iradesiyle seçtiği yöneticilerle yönetilmediği için malesef esnaflarımızda çok muhatap bulamıyor. Bizler 31 Mart seçimlerinden sonra halkın seçtiği adaylarla birlikte tüm sorunların muhatabı olacağız" dedi.

ŞEDAL: Sorunları birlikte çözeceğiz

Ziyaretlerde konuşan Eşbaşkan adayı Neslihan Şedal, tüm kesimlerin önerileriyle kenti ortak akılla yönetmeye aday olduklarını söyledi. Şedal, "Bir kentin sivil toplum örgütlerine ne kadar çok görev düşse aslında o toplumunda mevcut sorunlarını daha kolay, daha adilane bir yöntemle çözüleceğine dair gerçeklikle karşı karışıyayız. Hem şu süreçte hemde bundan sonraki süreçte kuracağımız kent konseyleriyle birlikte bu sorunları ortadan kaldırıp kalıcı çözümler üretmek noktasında çaba içerisinde olacağız" diye konuştu.

Editör: İshak Kara