Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, videokonferans aracılığıyla AKP teşkilatları ile bayramlaştı. Erdoğan, üstü kapalı erken seçim tartışmalarına dair şunları söyledi: "Şunu çok net ifade etmek isterim: Biz gerilim, kavga, münakaşa peşinde hiçbir zaman olmadık, bugün de değiliz. Biz kırmanın, dökmenin ayrıştırmanın tarafında olmadık, bugün de değiliz. Bütün Türkiye'yi kardeş olarak görüyor ve her insanımızı bağrımıza basıyoruz. Önümüzdeki seçimsiz 4 yılı büyük hizmetlerle, Türkiye Yüzyılı'na yaraşır eserlerle, her alandaki dev projelerle ve reformlarla dolu dolu geçirerek, bir tek günün bile heba olmasına fırsat vermeyeceğiz."

İstanbul'da Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanlarına Sevgi Seli İstanbul'da Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanlarına Sevgi Seli

MHP ile kurdukları Cumhur İttifakı'nın "surlarında gedik açmak" isteyenlerin olduğunu söyleyen Erdoğan, "Cumhur İttifakı, 85 milyonun birliğinin, dirliğinin ve kardeşliğinin teminatıdır. İttifakımız ne kadar güçlü olursa, Türkiye de o derece güvende olacaktır. Fitne kazanı kaynatanların oyunlarına kesinlikle gelmeyeceğiz. Partimizin ve ittifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğiz" diye konuştu.