687 HDP'liye Siyaset yasağı listesinde Vanlı vekiller var mı?

Yargıtay tarafından 5 yıl boyunca siyaset yasağı istenen 687 kişinin kimler olduğu ortaya çıktı. Peki açıklanan listede HDP'nin Vanlı milletvekilleri de var mı? İşte cevabı...

687 HDP'liye  Siyaset yasağı listesinde Vanlı vekiller var mı?

VanHaber - Yargıtay tarafından 5 yıl boyunca siyaset yasağı istenen 687 kişinin kimler olduğu ortaya çıktı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP)  kapatılması istemiyle iddianame düzenleyerek Anayasa Mahkemesi'ne gönderdi. İddianamede, HDP'nin mevcut eş başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar da dahil 687 HDP'li hakkında siyasi yasaklılık istendi. 

Peki açıklanan listede HDP'nin Vanlı milletvekilleri de var mı? İşte o sorunun cevabı...

Açıklanan listede; HDP Van milletvekili ve önceki dönem HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin yanı sıra Van Milletvekilleri; Tayip Temel, Murat Sarısaç ve Muazzez Orhan Işık'ta bulunuyor. HDP'nin 4 Van Milletvekili de istenen yasaktaki listede yer alıyor. 

HDP'nin bir diğer Van Milletvekili olan ve 2019 yerel seçimlerinde Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ardından kayyum ataması ile görevden alınan Bedia Özgökçe Ertan ise listede yer almıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz
Yavuz - 8 ay Önce

Bunlar siyasetçi falan degil bunlar vatan haini devlet düşmanı terörist hepsi.

Mehmet
Mehmet - 8 ay Önce

Senin terörist dediklerin kürtler bu vatan için can verirken senin dedelerin iranda şah yalakalığı yapıyordu şimdi yaptığınız gibi

SIRADAKİ HABER