AKP’li olan İzol Aşireti CHP’ye katıldı

O İl de dengeler değişiyor AKP’li olan İzol Aşireti CHP’ye katıldı

AKP’li olan İzol Aşireti CHP’ye katıldı

Urfa hattındaki etkisiyle bilinen İzol aşireti yöneticileri CHP Genel Merkezi’nde bir araya gelerek CHP’ye katıldığını duyurdu.

İzol Aşireti’nin önde gelen isimlerinden olan Cengiz İzol CHP Genel Merkezi’nde aynı aşiretten CHP üyesi olan CHP Urfa Milletvekili Aziz Aydınlık ile birlikte gerçekleştirdiği basın açıklamasında Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti. Cengiz İzol artık CHP’li olduğunu ifade etti. CHP’ye geçiş sürecinde kendisine yardımcı olduğu için Aziz Aydınlık’a teşekkür eder Cengiz İzol aynı zamanda AKP’den ayrılık CHP’ye geçti için de çok memnun olduğunu ifade etti. Seçim döneminde tüm aşiret üyelerine CHP’ye destek çağrısında bulunan Cengiz İzol aynı zamanda seçim sürecinde de sahada olacağını ve çalışmalarda fiilen yer alacaklarını ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, aşiret temsilcisi Cengiz İzol’un CHP’ye katılımını, “Cengiz Bey’in partimize katılması beni son derece memnun etti. Kendisi ve ailesi Şanlıurfa’da bilinen ve tanınan bir aile, saygın bir aile. Saygın bir ailenin CHP saflarında yer alması bizim için bir onurdur” diyerek selamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER