Belediye 128 Okula Spor Malzemesi Dağıttı

İpekyolu Belediyesi ilçe sınırlarında bulunan 126 okula spor malzemesi yardımında bulundu.

Belediye 128 Okula Spor Malzemesi Dağıttı


İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın’ın talimatları doğrultusunda sağlıklı nesilleri yetiştirmek, gençleri spora özendirmek ve genç yetenekleri keşfetmek amacıyla ilçedeki okullara spor malzemesi desteğinde bulunuldu.
İpekyolu Belediyesi’nin ev sahipliğinde Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen spor malzemesi dağıtım törenine öğrenciler adına okul idarecileri katıldı.
Bu kapsamda ilçe sınırlarında bulunan ilkokul, ortaokul ve liselere basketbol, futbol, voleybol topları, slalom seti, antrenman yeleği, antrenman hunisi ve antrenman çanağı malzemelerinin yer aldığı setler hediye edildi.
GENÇLERİMİZE, SPORA VE SPORCUYA DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın törende yaptığı konuşmada, “Bugün 126 okulumuza futbol, basketbol, voleybol branşlarında spor malzemeleri desteğinde bulunmak için bir araya geldik. Okullarımızın genel olarak ihtiyaç duydukları talepleri bu yöndeydi. Bu kapsamda İpekyolu Belediyesi olarak gençlerimize, spora ve sporcuya desteklerimiz devam edecek.” diye konuştu.
Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Halil Eren ise “İpekyolu Belediyesi’nin bize vermiş olduğu bu katkıdan dolayı öncelikle başta Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz olmak üzere emeği geçen tüm yetkililere çok teşekkür ediyoruz. Bu gibi katkılar öğrencilerimizin spor alanında kendilerini geliştirebilmeleri, okuldaki müsabakalara katılmaları için çok önemli. Öğrencilerimizi teşvik etme açısından da çok önemli. İlçe genelinde bütün okullara bu malzemelerin dağıtılması güzel bir organizasyon oldu. Bu açıdan belediyemize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.
İpekyolu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Cevat Sarı da, Kaymakam ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın’nın spor ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek,  "Bu desteklerin  sporcuları  bir adım daha öne geçirecek, desteklerinden dolayı Kaymakam ve Belediye Başkan Vekiline teşekkür ederiz." dedi.
Öğrenciler de verilen desteklerden dolayı çok memnun olduklarını bu vesile ile İpekyolu Belediyesi’ne ve Kaymakam ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın’a teşekkür ettiler.
Program, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER