Demirtaş: Elimizde güçlü deliller var!

Selahattin Demirtaş: Elimizde güçlü deliller var!

Demirtaş: Elimizde güçlü deliller var!

VanHaber - Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda devlet içinde örgütlü gizli yapıya dair açıklamada bulundu. Bu yapı hakkında ellerinde güçlü hukuki belge ve deliller bulunduğunu aktaran Demirtaş, önemli uyarılarda bulundu. Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kişisel Twitter hesabından ülke gündemine ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Devlet içinde gizli şekilde örgütlenmiş bir yapının, planlı operasyonlarla ajandasını adım adım hayata geçirdiğini vurgulayan Demirtaş’ın paylaşımları şu şekilde:

Merhabalar. Kısıtlı imkanlarla gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum. Ülkede yaşananların adını doğru koymamız gerekiyor. Bir süredir, anayasal düzen fiilen değiştiriliyor ve yerine otoriter, tekçi bir rejim inşa ediliyor. Ve bu, sadece açık siyasi yöntemlerle de yapılmıyor.

Bu yapılırken kamu gücü, yasa dışı bir şekilde ve fütursuzca kullanılıyor. Devlet içinde gizli şekilde örgütlenmiş bir yapı, planlı operasyonlarla ajandasını adım adım hayata geçiriyor. Bu gizli, örgütlü yapının siyaset ve yargı ayağı var. Bürokrasi, medya ve sermaye ayağı var.

Bize yönelik operasyon da aynı amaçla, otoriter ve tekçi bir rejim kurabilmek için yapıldı, yapılıyor. Bize karşı kurulan siyasi kumpasta rol alanlar hakkında, elimizde güçlü hukuki belgeler ve deliller var.
Bizim dışımızdaki muhalif kesimlere karşı yürütülen operasyonların merkezinde de yine aynı şekilde siyasette, yargıda, bürokraside, medyada ve sermaye dünyasında ayakları olan bu yapı var.

Benim tavsiyem, kimsenin bu ağır suçlara daha fazla ortak olmamasıdır. Çünkü günü geldiğinde halk kararını verecek ve ardından hukuk işleyecektir. Ortaya konulacak deliller, tartışma götürmeyecek şekilde, etkili hukuki süreçler başlatacaktır.

83 milyon, birbirimize inanalım, kenetlenelim. Bu badireyi atlatıp Türkiye’yi birlikte düze çıkaracağız. Çünkü bu ülke hepimizin. Hep birlikte güçlü bir demokrasi kurup barış içinde yaşayacağız. Direncinizi, umudunuzu, cesaretinizi asla kaybetmeyin. İyilik kazanacak, mutlaka!

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET SELİM SEVEN
MEHMET SELİM SEVEN - 9 ay Önce

Benim elimde de hukuki belgeler var. Kobani olaylarının baş aktörü.Diyarbakır'a Mazlum Doğan'ın,Abdullah Öcalan'ın heykelini dikeceğiz.YPG VE HPG terör örgütü değildir.Daha sayayım mı? Bırak hukuku hukukçular konuşsun.Senin gibi terör seviciler hukukçu olamaz.

Hüseyin YILDIRIM
Hüseyin YILDIRIM - 9 ay Önce

Muhteşemsin başkanım

Adalet
Adalet - 9 ay Önce

PKK ne örgütü Demirtaş?

Ali
Ali - 9 ay Önce

Bence de kimin yardımıyla bilmiyorum ama hdpkk yapılanması olduğu kesin....

Metin duman
Metin duman - 9 ay Önce

Yasin börü unutma iylik kazanacak

Adalet
Adalet - 9 ay Önce

Vanekpres yanli değilim diyorsun ama kaç gün oldu yaptığım yorumu yayinlamiyorsun

jirki
jirki - 9 ay Önce

ALLAH SENİ TUTSAK TUTANLARDAN HESAP SORSUN İNŞ GÜZEL YÜREKLİ BAŞKAN

MEHMET SELİM SEVEN
MEHMET SELİM SEVEN - 9 ay Önce

BERKİN ELVANI SENDE UNUTMA soykırımcı f.........


SIRADAKİ HABER