banner97

Gözaltına alınan 26 kişiden 3’ü serbest bırakıldı

DTK, TJA, DBP ve HDP’nin dün Batman’da düzenlendiği yürüyüşte gözaltına alınan 26 kişiden 3’ü serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan 26 kişiden 3’ü serbest bırakıldı

Kürt ulusal birliğinin sağlanması konusunda çalışma başlatıp, bir süredir bölge kentlerinde halkla bir araya gelen Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Özgür Kadın Hareketi (TJA), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP), Batman ayağındaki temaslarını dün gerçekleştiren kitlesel yürüyüşle tamamladı.

Yürüyüşe müdahale eden polis, 26 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan 6’sı çocuk 26 kişiden Besna Türkmen, Kezban Kuday ve zihinsel engelli Hasan Erdem, İl Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken, Taybet Tatlı, Seyhan Erener, Abdi Onur Çakır, Berfin Can, Halide Keser, Bermal Can, Leyla Bayram, Veysi Sarıtak, Aycan Dayanan, Mehmet Acar, Şiyar Koç, Emine Kaya, Suzan Aşkın, Gülistan Yılmaz, Ferhat Kalkan, Diyar Acar, Zekeriya Aşkın, Delil Ürek, Sezgin Yavuz, Nuran Acar ve ismi öğrenilemeyen 3 kişi gözaltında tutuluyor. (Batman/MA)

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2021, 00:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşuba Li
Teşuba Li - 7 ay Önce

Bu yaşlı ve yürüyemez anneyi tehlikeli bulup gözaltına aslan zihniyet reform insan haklarından bahsederek sürüleri kandırıyor, ama gerçek olan 100 yıldır faşizm den başka hiçbir şey yapmamış bundan sonrada böyledir

SIRADAKİ HABER