HDP’de 'Kardeş Aile' Kampanyası yürüten dört isim tutuklandı

HDP Koronavirüs salgınından dolayı başlattığı Kardeş Aile kampanyası yürüten 4 yönetici tutuklandı.

HDP’de 'Kardeş Aile' Kampanyası yürüten dört isim tutuklandı

VanHaber - HDP’nin salgın nedeniyle başlattığı ve 28 Haziran’da sona erdirdiği ‘Kardeş Aile Kampanyası’nı yürüten 4 yönetici, “örgüte finansal destek sağlamak” gerekçesiyle tutuklandı. HDP’nin salgın nedeniyle başlattığı ve 28 Haziran’da sona erdirdiği “Kardeş Aile Kampanyası”nı yürüten 4 yönetici, “örgüte finansal destek sağlamak” gerekçesiyle tutuklandı.

Gözaltına alınan Pazarcık İlçe Eşbaşkanı Naci Kızıler, önceki dönem eşbaşkanı Murat Güvenç, parti yöneticileri İbrahim Ganidağlı ve Mesut Gözlügöl önceki gün adliyeye sevk edildi. HDP’lilere, kampanya kapsamında, Avrupa’da faaliyet yürüten Maraş Demokratik Alevi Dernekleri Federasyonu (MARDEF) tarafından gönderilen yaklaşık bin 500 Avro soruldu. HDP’liler, çalışmanın yasal olduğunu, yardımda bulunan MARDEF’in herhangi bir örgüte bağlı olmadığını belirtti. İfadelerinin ardından HDP’liler Sulh Ceza Hâkimliği’nce tutuklandı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Nur
Mehmet Nur - 10 ay Önce

Virüs dolayısıyla işsizliğin arttığı, bir çok işyerinin kapandığı ve hiç bir yerden destek alamayan insanlara yapılan yardımlardan dolayı insanların tutuklanmasını çok irenç buluyorum. Şiddetle kınıyorum.

Edremit
Edremit - 10 ay Önce

Vah ülke vahh .Allah kabul etmesin

despot
despot - 10 ay Önce

vAllah anlamış degilim sen katardan ucak hibe alcaksın her gittğin ülkede şahsına hediyeler verilecek ceza yok bu garibanlar varr milletin aklıyla dalgamı geciliyor

Adalet
Adalet - 10 ay Önce

Nedense kardeş aile denilen ailelerin çocukları dağda. Nasıl bir aile seçme bu

SIRADAKİ HABER