‘HDP’ye çelenk bırakanlar polisti, İçişleri Bakanı planladı’

HDP Milletvekili Başaran, önceki gün parti binası önündeki 'çelenk' tartışmasıyla ilgili açıklama yaptı: "Partimizin önüne siyah çelengi aileler bırakmadı, polisler bıraktı. Provokasyon İçişleri Bakanlığı tarafından planlandı. İçişleri Bakanlığı değil, suç işleri bakanlığı..."

‘HDP’ye çelenk bırakanlar polisti, İçişleri Bakanı planladı’

HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, önceki gün parti binası önündeki ‘çelenk’ tartışmasıyla ilgili parti Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Başaran, “Partimizin önünde eylem yapan, siyah çelenk bırakan polislerdi. Siyah çelengi aileler bırakmadı polisler bıraktı. Dün gerçekleştirilen provokasyon İçişleri Bakanlığı tarafından planlandı. İçişleri Bakanlığı değil, suç işleri, propaganda bakanı” diye konuştu. Başaran şöyle devam etti:

‘DÜN BURADA ANKARA EMNİYETİ VARDI’ 

Dün burada aile adı altına 3 kişiyi partimizin önüne getirerek bir provokasyon çıkarmaya çalıştılar. Ancak bir algıyı düzeltmekte fayda var. Dünden beri yandaş basın, farklı biçimde bütün gerçekliği ters yüz ederek yayın yaptı. Bir şeyi düzeltmekte fayda var. Dün partimizin önünde aileler yoktu, Ankara Emniyeti vardı, İçişleri Bakanı vardı, AKP-MHP ittifakı vardı, eylemci onlardı. Partimizin önünde eylem yapan, siyah çelenk bırakan polislerdi. Siyah çelengi aileler bırakmadı polisler bıraktı. Dün gerçekleştirilen provokasyon İçişleri Bakanlığı tarafından planlandı. İçişleri Bakanlığı değil, suç işleri, propaganda bakanı! Orada bu organizasyonun onların yaptığını biliyoruz, ortaya çıkan tablo bunun en net göstergesiydi.

‘HİÇBİR MİLLİYETÇİ SÖYLEM’ 

Hiçbir milliyetçi söylem, hiçbir savaş siyaseti iktidarın yürütmüş olduğu bu krizi, siyaseti aşmasını sağlamayacak. Hiçbir sınır ötesi operasyon, hiçbir savaş çığırtkanlığı iktidarın geleceğini kurumsallaştıramayacaktır. Buradan bir kez daha bunu ifade etmiş olalım.”
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan sever
Vatan sever - 3 hafta Önce

Akp ile mhp den her şey beklenir kazanmak icin her yolu deniyor çünkü kaybettikleri gün hesap verecek zamanınız gelmiş geçmiş korku sarmış durumda adaletsizler

SIRADAKİ HABER