banner97

İlçe merkezine kurtlar indi: Belediye uyardı

Son günlerde şehir merkezinde görülmeye başlanan kurtlar paniğe yol açtı. Belediyeden 'dışarı çıkmayın' uyarısı geldi.

İlçe merkezine kurtlar indi: Belediye uyardı

VanHaber - Yüksekova'da yiyecek bulmakta güçlük çeken yabani hayvanlar zaman zaman şehir merkezinde görülüyor. Son günlerde 2 ayrı mahallede şehre inen kurtlar vatandaşlar tarafından görüntülenmişti. 

Yüksekova Belediyesi Veteriner İşleri Birimi, şehir merkezine inen bir kurdun vatandaşlar tarafından kendilerine bildirdiği belirerek, "Ekiplerimiz kurdun bulunduğu mahalleye giderek, uyuşturucu iğne ile bayıltmaya çalıştı ancak tek iğne ile bayılmayan ve gözden kaybolan kurt bitkin ve aç bir şekilde şehir merkezinde dolaşıyor" denildi. 

Ekiplerin arama çalışmalarını sürdürdüğü belirtilen açıklamada, "Ancak karanlığın çökmesiyle arama çalışmaları şu anlık zor geçiyor. Evden çıkmamanız can güvenliğiniz açısından iyi olacaktır. Ayrıca kurdu gören vatandaşlarımızdan ricamız 0530 134 48 80 numaralı belediye ihbar hattına bildirsinler" ifadelerine yer verildi. Yuksekovahaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşuba Li
Teşuba Li - 6 ay Önce

Anadilini mahkemelerde savunmayanlar utansin O mukkades Anaların yüzüne nasıl bakıyorlar sağda dolda da siyasetçi diye geçinirler .bunun madde haline gelene kadar birçok kişi ya sağır yada mide kanseri oldu açlık görevinden dolayı ...

Devran
Devran @Teşuba Li - 6 ay Önce

Teşubali ne boş birisin. Habere bak yoruma bak. Tam bir pkk şakşakçısısın sen. Çok seviyorsan sende yoldaşların gibi açlık grevine gir.

SIRADAKİ HABER