Milli Savunma Bakanı: Kürtlerle Bir Meselemiz Yok

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu'na açıklamalarda bulundu.

Milli Savunma Bakanı: Kürtlerle Bir Meselemiz Yok

VanHaber - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

“ S-400’ler konusu kendi mecrasında devam ediyor. Bu arada Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Patriot tedariki konusunda ABD ile temasta. Avrupa ile SAMP-T süreci ilerliyor. Fakat Amerikalılar “S-400 varsa, gerisi yok” anlayışındalar, çok katı tutum sergiliyorlar. Bu konuya medyamız ve herkes milli menfaatler bağlamında bakmalı.

Benim dediğim şu: ‘S-400 bir savunma sistemi. Türkiye’ye karşı bir taarruz niyeti yoksa kimseye zararı yok. Savunma sistemleri kriz durumunda, lüzum üzerine, ihtiyaç halinde kullanılır. Ayrıca görüşmeye de hazırız.

S-400, ABD ile aramızdaki konulardan sadece biri. Öncelikli sorunumuz YPG terör örgütü. Onlar, terör örgütüne “Kürtler” diyor. Terörü, Kürt meselesi gibi algılatmaya çalışıyorlar.

Oysa bizim Kürtlerle bir meselemiz yok. YPG’nin Suriye’de 1.5 milyon Kürt kardeşimizi toprağından ettiğine dair uluslararası raporlar var.

Dünyanın bunu görmesi lâzım. 2016’dan bu yana ABD ve müttefiklerimiz bu gerçeği anlamak istemedi. Bize göre burada başka bir gündem var. Nitekim protokollere rağmen Ruslar da Amerikalılar da YPG’yi bölgeden çıkarmadı. Keza silahlar da toplanmadı." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşuba Li
Teşuba Li - 2 hafta Önce

Yapmayin hulusi beg duygulandirma bizi duygulandirdiniz ... Biz iyi biliyoruz olurmu canım zilandan ,dersimden ,maraştan 17 bin faili beli den ,3 bin yakılan köyden 5 milyo göçten ,roboskiden Biz birbirimizi iyi taniyoruz ,Haşa kim o iftirayı atmış veya öyle diyorsa ne bellek nede hafıza sahibidir ğulusi beg

Wani
Wani - 2 hafta Önce

Sizi tanimiyan ya hafızasız yada baliktir .Herhangi bir gezegende bile olsa sizin için kürt kelimesi uyku kaçırır

SIRADAKİ HABER