Selvi Muhalefet bakanlıkları paylaşmaya başladılar bile...

Selvi: Muhalefet erken iktidar olduk havasına girdiği için kaybedecek; şimdiden bakanlıkları paylaşmaya başladılar "Muhalefetin Türkiye’ye en büyük vaadi ise 6’lı koalisyondan öteye geçemedi"

Selvi Muhalefet bakanlıkları paylaşmaya başladılar bile...

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvimuhalefetin erkenden "iktidar olduk" havasına girdiği için seçimi kaybedeceğini savundu. Selvi, muhalefetin şimdiden bakanlıkları paylaşmaya başladığını yazdı. 

Selvi'nin bugünkü yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Muhalefet seçimi kazanmış gibi şimdiden bakanlıkları paylaşmaya başladı. Şimdi bürokrasiyi tanzim etmekle meşguller. HDP’yi dışarıda tutuyorlar. Bakanlıklarda aslan payı CHP’ye ayrılmış durumda. İkinci sırada İYİ Parti geliyor. Bir adım sonra kamu bankalarının ve yatırımcı kuruluşların paylaşılmasına sıra gelecek. Ankara’da filanca bakanlığa geleceği söylenen isimler, listeler oluşturulmaya başlandı. Muhalefet erken iktidar olduk havasına girdiği için kaybedecek. Çünkü şimdiden bakanlıkları, bankaları, yatırımcı kuruluşları paylaşmaya başladılar. Türkiye koalisyon hükümetlerinden çok çekti. Muhalefetin Türkiye’ye en büyük vaadi ise 6’lı koalisyondan öteye geçemedi." 

Yazının tamamı için tıklayın.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir vatandaş
Bir vatandaş - 1 ay Önce

Sayın selvi sen ne zaman taraf değiştireceksin

SIRADAKİ HABER