Şerefhan Aşireti Lideri İskender Ertuş, CHP’de

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’ye katılan Van kanaat önderlerinden İskender Ertuş ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Van'daki en büyük aşiretlerden birisi olan Ertoşi Aşireti'ne bağlı 12 Aşiret'ten birisi olan Şerefhan Aşireti lideri olarak bilinen İskender Ertuş, Cumhuriyet Halk Partisi'ne katıldı.

CHP'ye katılan 1037 kişi adına İskender Ertuş'a rozet takan Kılıçdaroğlu'na, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Doğu Masası Koordinatörü Devrim Barış Çelik eşlik etti.

3 dönem Başkale belediye başkanlığı yapan İskender Ertuş, CHP rozeti taktı.

İskender Ertuş, daha önce aşiretlerinin nüfusunun 2 milyona yakın olduğunu açıklamıştı.

Ertuşiler, daha önce desteğini Doğru Yol Partisi (DYP), sonra kapatılan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ve son olarak da AK Parti için açıklamıştı.

Son yıllarda flaş siyasi hamleler yapan Ertuş, daha önce de 2015 yılında HDP'ye katılmıştı. Ertuş'a HDP lideri Selahattin Demirtaş, Cumhuriyet Caddesi'ndeki büyük mitingde HDP rozetini takarak partiye kabulunu gerçekleştirmişti. Ertuş, daha sonra da HDP'den ayrılmış ve 2018 seçimlerinde AK Parti'ye üye olup aday adaylığı başvurusu yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2022, 23:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Wan
Wan - 6 ay Önce

Başkale de sürekli parti değiştirdiği için lakabı her yöne 500dk denilen bir gewda var. Bu gidişle axê de bu lakabı alacak gibi :))

SIRADAKİ HABER