Van'da çocuk istismarına 37 yıl hapis cezası

Van'ın Özalp ilçesinde 5 çocuğu cinsel istismara maruz bırakan köy imamı M.Ş.G’nin karar duruşmasında mahkeme, sanığa 37 buçuk yıl hapis cezası verdi.

Van'da çocuk istismarına 37 yıl hapis cezası

VanHaber - Van'ın Özalp ilçesinde  2019 yılında köy imamı olan ve beş çocuğu istismara maruz bırakan imam M.Ş.G.’nin yargılandığı davanın karar duruşması Van 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.Duruşmaya M.Ş.G., tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, müşteki avukatı Erkan  Sağyiğit ve sanık avukatı da duruşmada hazır bulundu. Duruşmaya Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneğinin (UCİM) avukatları da hazır bulundu. 

UCİM'İN MÜDAHİLLİK TALEBİ REDDEDİLDİ

Duruşma dosyaya müdahilik talebinde bulunan UCİM'in talebi  ile başladı. UCİM’in talebi duruşmanın karar duruşması olduğunda talebi reddedildi. Ardından söz alan sanık avukatı esas hakkında mütalaaya karşı savunma yaparak, dinlenilmeyen tanıkların dinlenilmesi talebinde bulundu.

  İSTİSMAR SANIĞI İMAMA 37 BUÇUK YIL CEZA

Mahkeme heyeti sanık avukatının taleplerini reddederek, sanık M.Ş.G. hakkında “çocuğun cinsel istismarı “ ve “istismarın sarkıntılık düzeyinde kalması” suçlarından sanık imam M.Ş.G., hakkında, istismara maruz kalan üç çocuk için ayrı ayrı 10 yıl hapis cezası, istismara maruz kalan bir çocuk için 5 yıl, İstismara maruz kalan diğer çocuk için 2 buçuk yıl ceza verdi. Mahkeme heyeti sanığa toplam 37 buçuk yıl hapis cezası verdi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER