Van'da eşini yaraladıktan sonra ambulansa haber verdi

Kadın cinayetlerinin gündemde olduğu şu süreçte Van’da M. K. isimli adlı şahıs eşi F.K.’yi defalarca bıçaklayarak yaraladı. Eşini bıçaklayan Karagülle ambulansı 2 saat geç arayıp intihar etti diye bildirdiği öğrenildi.

Van'da eşini yaraladıktan sonra ambulansa haber verdi

Kadın cinayetlerinin gündemde olduğu şu süreçte Van’da M. K. isimli adlı şahıs eşi F.K.’yi defalarca bıçaklayarak ölümünü seyretti.

Eşini bıçaklayan Karagülle ambulansı 2 saat geç arayıp intihar etti diye bildirdiği öğrenildi.  Olay 4 gün önce Van’ın Tuşba İlçesine bağlı Seyrantepe Mahallesinde yaşandı. İddiaya göre akşam saatlerinde M.K. eşi F.K. ile tartışmaya başladı. Tartışma şiddete dönüşünce F.K. evi terk etmek istedi. F.K. yaşadığı şiddete dayanamayıp defalarca evi terk etmek istemesine rağmen eşinin ailesinin izin vermediği ve her defasında “Aile arasında olur böyle kavgalar” diyerek F.K.’nin boşanmasına izin vermediği belirtildi. 

DEFALARCA BIÇAKLAYIP ÖLÜME TERK ETTİ

Olayın yaşandığı akşam evi terk etmek isteyen F.K. cani koca M.K. tarafından defalarca bıçaklanarak ölüme terk edildi. Olayın yaşanmasının ardından olay yerine çağrılan ambulans ile F.K. hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.  Hastanede ameliyata alınan F.K.’nin durumunun polise bildirilmesinin ardından cani koca Karagülle polis ekiplerince gözaltına alındı. 

HABERİ KOMŞULARI VERMİŞ

Hastaneye kaldırılan F.K.’nin babası N. A., yaptığı açıklamada, “Kızım yıllarca kocası tarafından şiddet gördü. Kaç kere gidip kızımı almak istedim ama damadımın ailesi her defasında izin vermedi. Biz senin kızına sahip çıkarız dediler. Ama sahip çıkmadılar kızıma. Ölüme terk ettiler kızımı. Bu olayın sorumları sadece kocası değil. En başta kayınvalide, kayınpeder ve çocukları geliyor. Onlar oğullarını kışkırtıp kızımın üzerine saldılar. Olay akşamı torunumu dövmüş evden biri kızımda karşı çıkmış bu duruma. Sonra sen misin böyle konuşan deyip kızımı öldürmeye kalkışmışlar. Kızımı 5 defa bıçaklamış. Bu nasıl bir insanlıktır. Bize haber vermediler. Kızım 2 gün hastanede yatmış, ameliyatlar geçirmiş ama bizi arayan soran olmamış. Komşu 2 gün sonra arayıp kızınız hastaneye kaldırıldı diye haber verdi de bizim haberimiz oldu.” İfadelerini kullandı. 

AMBULANSI ARAYIP “İNTİHAR ETTİ” DENİLMİŞ

N.A., kızının yıllardır şiddet gördüğünü ancak çocukları için sustuğunu ifade ederek, “Kızım çocukları için sustu yıllarca. Ama yine de durmadılar. Kızımı öldürmeye kalkıştı o cani. Olay olduğu gece önce bıçaklamış sonra ölmesini beklemiş kızımın. Yaklaşık 2 saat sonra ambulansı aramış. Üstelik intihar etti diye bildirmişler. Ben bu yaşıma kadar böyle canilik görmedim. Benim kızım sahipsiz değil. Ben sonuna kadar onun yanında olacağım. Savcılığa gidip şikayetçide oldum. Uzaklaştırma kararı çıkarılsın. Aileme kızıma 100 metreden fazla yaklaşmasınlar. Her türlü yola başvuracağız.” Dedi. 

BAKANLIK DEVREYE GİRDİ

Olayın yaşanmasının ardından Van Yaka-Koop kadın kooperatifi olayın takipçisi olmak için hastaneye giderek aile ile görüştü. Kooperatif gönüllüsü Gülmay Gümüşhan, aile ile yaptığı görüşmede çocuklarının alınması ve uzaklaştırma kararının çıkarılması için çalışacaklarını söyledi. Ayrıca kooperatif olarak olayın takipçisi olacaklarını belirtti. 

Van Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ise olayın takipçisi olacaklarını belirtti. Meral Yıldız - Şehrivan

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER