Van'da Silahlı Saldırıya Uğrayan Derinsu Toprağa Verildi

Van'da silahlı saldırıya uğrayan Bedirhan Derinsu Yüksekova'da toprağa verildi

VanHaber - Van'da dün akşam saatlerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Bedirhan Derinsu, Yüksekova'da toprağa verildi.

Van'da yaşayan 4 çocuk babası Bedirhan Derinsu dün akşam saatlerinde İpekyolu ilçesine bağlı Kültür Sokakta silahlı saldırıya uğradı. Derinsu, vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. Kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden Derinsu, otopsi işlemlerini ardından Yüksekova'ya getirilerek Akalın (Bajerge) mezarlığında toprağa verildi.

BÜYÜKSU: BİTSİN BU KAN DAVASI

Cenaze töreninde gazetecilere açıklama yapan Esendere Beldesi Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu olayın kan davasından kaynaklandığını söyledi. Büyüksu, "İlk olay 2015 yılında başladı. Bugüne kadar devam etti. Bu olay nedeniyle şuana kadar 4 vatandaşımız hayatını kaybetti. Artık bu kan davasına kesinlikle son vermemiz lazım. Kardeşçe, insanca yaşamak varken, bu kan davasına kin ve nefrete hiç gerek yok. Bir olalım, kardeş olalım, hayatı paylaşalım dünya yaşamak için güzeldir. Umarım bu beldemizdeki son olay olur. Son kan davası olur. Son gözyaşı olur. Bir çok çocuk yetim kaldı. Bu çocukların hiçbir günahı yok. Tek dileğimiz bu olayın biran önce son bulması ve barışla sonuçlanmasıdır. 2015 yılında bir vatandaşımız, 2020 yılında iki vatandaşımız, dün de bir vatandaşımız gereksiz yere hayatlarını kaybetti. Çok üzgünüz" dedi. yuksekovahaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER