Van'da yeni kavşak yapım çalışmaları sürüyor

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Şerefiye Caddesi’nde yapılacak olan kavşak çalışması öncesinde alanda incelemelerde bulundu.

Van'da yeni kavşak yapım çalışmaları sürüyor

VanHaber - Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğini rahatlatmak ve caddenin trafik yükünün azaltmak amacıyla Şerefiye Caddesi Çohaz Petrol karşısında kavşak çalışması yapıyor. Çalışma alanında incelemelerde bulunan Vali Bilmez, burada yapılacak olan kamulaştırma sonrası çalışmaların başlayacağını söyledi.


Bir süre alanda gezerek, vatandaşların da fikrini alan Vali Bilmez’e Edremit Kaymakamı ve Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Muhammet Fuat Türkman, Genel Sekreter Yardımcısı ve Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Halil İbrahim Ateş, Başkan Danışmanları Doç. Dr. Mucip Tapan ile Emre Güray eşlik etti.

Daha önce Şerefiye Caddesi’nde bölünmüş yol çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, şimdi ise Çohaz Petrol karşısında kavşak çalışması yaparak caddeye ayrı bir değer katacak.  Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmaların alanda gerçekleştirilecek kamulaştırma sonrası başlanarak yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER