Van Gölü'nden çıkarılan ceset sayısı: 40

Van'da 27 Haziran'da göle açılan teknenin batması sonucu kaybolan kişilerden üçünün daha cesedine ulaşıldı. Can kaybı 40'a yükseldi.

Van Gölü'nden çıkarılan ceset sayısı: 40

VanHaber - Van Gölü'ndeki tekne kazasından kötü haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak 107 metre derinlikte tespit edilen tekneden 1 cansız bedenin daha çıkarılmasıyla hayatını kaybeden göçmenlerin sayısı 40 oldu.

Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi'nde 27 Haziran günü saat 22.00 sıralarında kendi tekneleriyle Van Gölü'ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş için yapılan kayıp ihbarının ardından Medeni Akbaş, 28 Haziran günü saat 23.00 sıralarında Tuşba ilçesi Çitören Mahallesi yakınlarında bulunarak jandarma ekiplerine teslim edilmişti. Medeni Akbaş'ın verdiği bilgiler doğrultusunda Sedat Akbaş ile yaklaşık 60 kaçak göçmenin bulunduğu değerlendirilen teknenin battığı bölgede arama çalışması başlatılmıştı

Van Jandarma Sualtı Timi, JAK Sualtı Timi, Deniz Kuvvetleri ROW Timi ve Sahil Güvenlik ROW Timi'nin katıldığı çalışmalarda, Çarpanak Adası açıklarında 106.5 metre derinlikte tespit edilen teknedeki cansız bedenler ROW cihazıyla çıkarılmaya devam ediyor. Bugün yapılan çalışmalarda öğlen 2, az önce de 1 cansız bedenin daha çıkarılmasıyla toplam ulaşılan ölü sayısı 40 oldu. Gölde yürütülen çalışmalara yarın devam etmek üzere ara verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER