Van ve 8 Vekil hakkında 'Kobane' fezlekesi

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın da aralarında bulunduğu Van Milletvekili Sezai temelli ve 8 HDP’li vekil hakkında ‘Kobane’ fezlekesi hazırlandı.

Van ve 8 Vekil hakkında 'Kobane' fezlekesi

VanHaber - HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın da aralarında bulunduğu 9 HDP’li vekil hakkında ‘Kobanefezlekesi hazırlandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da yer aldığı 108 sanık hakkındaki iddianamenin kabul edilmesinin ardından, Kobane olayları tarihinde HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi olan milletvekilleri hakkında fezleke hazırlamak için harekete geçti.

Bu kapsamda, HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç ile Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Van Milletvekili Sezai Temelli, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü hakkında, Anayasa’nın 83. maddesi gereğince milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması talebiyle fezleke düzenlenecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlıı
vanlıı - 1 hafta Önce

asla HDP ye kapatamasınız kapatsanız bile ölene kadar HDP Ölene kadar Demirtaş...

SIRADAKİ HABER