banner97

Van'ın O İlçesinde Gelişi Güzel Market Açılmayacak!

Belediye Meclisinden zincir marketlere kısıtlama kararı geldi. Edremit’te gelişi güzel açılan marketler artık açılmayacak

Van'ın O İlçesinde Gelişi Güzel Market Açılmayacak!

Van’ın Edremit Belediye Meclisi Şubat ayı oturumunda ilçe genelindeki yüzlerce küçük esnafı mutlu edecek bir karara imza atılırken, gelişi güzel açılan marketlere kısıtlama getirildi. 

       Edremit Belediye Meclisi’nin önerisi doğrultusunda, Edremit Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında, ilçede gelişi güzel açılan zincir marketlere kısıtlama getirildi. 127 bin nüfuslu Edremit ilçesinde marketler gelişi güzel açılmayacak. Şubat ayı meclis toplantısının 5’nci oturumunda gündem maddeleri tek tek görüşülmeye devam edildi. Bir sonraki gündem maddesi olan ulusal marketlerin açılmasına yönelik sınırlandırmanın getirilmesi görüşüldü. 

       Grup başkanları ve meclis üyelerinin sırasıyla söz alarak destek verdiği karar sonrası Başkan İsmail Say açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz ay zincir marketlerin açılmasının sınırlandırılması ile ilgili maddeye gündemlerine aldıklarını vurgulayan Başkan Say, “Bizim başkanlık olarak teklifimiz hem mevzuata aykırı bir karar almamak, hem de doğru kararı vermek açısından zabıta, hukuk ve imarın yer aldığı bir komisyon kurmaktır. Bu komisyonun hangi şartlarda marketlerini sınırlandırılacağını hazırlayıp rapor etmesi ile yolumuza devam edeceğiz” dedi. 

       Yapılan konuşmanın ardından Başkan Say’ın gündem maddesini meclis üyelerinin oylamasına sunması ile oy birliği ile karara bağlanırken, Şubat ayı meclis toplantısı ise sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 16:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cicekli
Cicekli - 6 ay Önce

Bazilari buyuk marketlerden cikma adi altinda pay alirsa acilir say beg bilir bu isleri

Teşuba Li
Teşuba Li - 6 ay Önce

Hangi belediye meclisi acaba ? Belediye meclisi mi var . Kendiniz çalıp oynamayın ,orada halk adına kim var?

Gıda
Gıda - 6 ay Önce

Yani bu kararınız küçük esnafı kalkındıracak mı. Sizler milleti enayi mi sandınız. 50.kuruş olan bir malzemeyi ben bakkaldan 7.liraya mı alacağımı sanıyorsunuz ve üstelik miadı dolmuş gıdaları. Aklınıza şaşarım. Bu kararla birilerini zengin etmeye ve bizleri mecbur etmeye çalışıyorsunuz. İlçe ye migrosun carfursanın ve diğer avm, lerin açılması taraftarıyız. 101 bim şok marketler grubuna çalıştığınız kanısına varıyoruz. Bu gibi kararlar kısıtlamalar alma hakkınız yok. Sizde biliyorsunuz bakkallardan kimse alışveriş yapmaz, geriye bu saydığım gruplar kalıyor. Bu kararı Edremit merkez için değil tokiler için aldığınız belli. Allah hesabını sorar mutlaka.

vanlıı
vanlıı - 6 ay Önce

doğru bir karar a101 bim şok asla ilçelere olmamalı küçük esnafa bakkala sahip çıkkkkk

Vanlı
Vanlı - 6 ay Önce

Yalan haber. Rüşvet veren istediği kadar şube açabilir. Van'ın en başarısız ve sönük başkanı ismail say'dır. Mahalle ve sokaklarımız bataklık. Bu yıl kar temizliği yapılmadı. Ama millet seçimlerde gereğini yapacak merak etme

SIRADAKİ HABER