banner97

Vanlı Baba Oğul Borcu yüzünden intihar etti

Van'da intihar tefecilerin baskılarından kaynaklandığı belirtildi

Vanlı Baba Oğul Borcu yüzünden intihar etti

VanHaber - Van’da oğlunun borçlandığı kişilerin baskı ve tehditlerine dayanamayan F. A. intihar ettikten, bir gün sonra oğlu S. A.’nun da intihar ettiği öğrenildi.

Cagdashaberin haberine göre, Edinilen bilgilere göre, Van’da endüstriyel mutfak malzemesi imalatı yapan 25 yaşındaki S. A. piyasaya 4 Milyon TL borçlanarak yaklaşık 10 gün önce kayıplara karışmıştı. A’nın kayıplara karışması üzerine borçlular da babası F. A.’nın (65) dükkânını ve evini basarak alacaklarını talep etti.

Baba F’nın borçlulara oğluna ulaştığını birkaç gün içinde Van’a döneceğine yönelik bilgi ve ricalarına rağmen baskıların sürmesine dayanamadığı için, Bostaniçi TOKİ’nin yukarı tarafına giderek kendisini bir ağaca asarak yaşamına son verdi. F. A.’nın cenazesi Dursun Odabaşı Tip Merkezi morgundan alınarak, defnedilmek üzere Mersin’e gönderildi.

Babasının ölüm haberini alan oğlu da yaşamına son verdi

Babasının intiharından haberdar olan S. A’da Antalya da kaldığı otelin odasında intihar ederek yaşamına son verdi. Yaşanan acı olayla ligili bilgi veren ve isminin açıklanmasını istemeyen bir akrabası yaşananları şöyle anlattı: “Bu yaşanan acı tablodan hepimiz sorumluyuz. Burada S’aya borç para veren çoğu kişi faiz ve kar amaçlı vermişti. Bu durumda zarar ve karın olasılığı vardı. Anlaşılan S.’nın işlerinde yolunda gitmemiş ve zarar etmişti. Ama gereksiz ve yersiz tehdit ve baskılar sonucunda iki insanın intiharına neden olundu. Bu tam anlamıyla bir cinayettir.”

Baba ve oğlun taziyesinin Mersin’de kurulacağı aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 14:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamuran Karagülle
Kamuran Karagülle - 6 ay Önce

Allah bu tefecilerin belasını versin rabbim aynısını onlara yaşatsın inşAllah

Er
Er - 6 ay Önce

Bir kaç kesim kırsal bölgelerden vana gelip ikametgah yapıp ne iş yapacaklarını bilmemelerine rağmen en kolay işi tefecilikle yaparlar ve tefecilik yetmezmiş gibi aşiretini gözdağı olarak yapıp tehdit savururlar ne aşiretmişse eğer gerekli birimlerin biran önce tefeci lanetleri bitirmeli

Memet z.
Memet z. - 6 ay Önce

Tefecilerin evi yıkılsın kanemici pislikler teşir edilmeli

SIRADAKİ HABER