Vanlı genç inşaattan düşerek yaşamını yitirdi!

Van'ın Erciş ilçesi nüfusuna kayıtlı Nahit Sargut, Konya'da çalıştığı inşaattan düşerek hayatını kaybetti.

Vanlı genç inşaattan düşerek yaşamını yitirdi!

Van'ın Erciş ilçesi nüfusuna kayıtlı Nahit Sargut Konya'da çalıştığı inşaattan düşerek hayatını kaybetti. Yaşanan can kaybını Gazeteci Şenol Bali, Twitter hesabından duyurdu.

Bali, şu ifadelere yer verdi: "İş kazaları can almaya devam ediyor. Bugün Van'ın Erciş ilçesinden Nahit Sargut Konya'da çalıştığı inşaattan düşerek hayatını kaybetti. İSİG'e göre 2021 yılında en az 2 bin 170 kişinin iş cinayetlerinde hayatını kaybetti. Bu sayı Avrupa ülkelerinin neredeyse 7 katı."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Botan eruh
Botan eruh - 1 ay Önce

Neden iş cinayeti kazası diye haber yapıyorsunuz bir gün gidipte müteahhitlere bir sorun işçilerden neler çektiğini işçiye kemerini baretini tak önlemini al denildiğinde ya ekip olarak işi bırakıyorlar yada müteahhite göçleri yeterse dövmeye kalkışıyorlar bir kere olsun gidip iş güvenliğine sorun müteahhit ne kadar işçilerle güvenlik konusunda sıkıntı yaşıyorlar bazen işçiler dış cephede tek kalan üzerinde canlarını hiçe sayıp halay çekiyorlar Googleye girip araştırsanız görürsünüz düştükleri zamanda kabak inşaat firmaların başında patlıyor devletinde bu konuda çok eksiyi var işçi hatalıda olsa bütün suç firmaya kalıyor devlet derse iş güvenliği işçiye eğtimini güvenlik malzemesini verip resmî olarak imza altına aldıktan sonra işçi kurallara uymaması durumunda işçi sorumlu olacak derse bu kadar dikkatsizlik olmaz kaza oranlarıda azalır ama maalesef bütün haklar işçiden yana olunca kaza kaçınılmaz oluyor

Wanlii
Wanlii - 1 ay Önce

Peki patron iş guvenlik onlemlerini aliyormu. Denetleme yapiliyormuu . Adama bir emniyet kemeri bile verilmiyor siz neyden bahsediyorsunuz bu direk cinayetir. Iş kazasi değill.

SIRADAKİ HABER