PFDK Vanspor'a kafayı taktı PFDK Vanspor'a kafayı taktı

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Vanspor FK ve rakipleri 33’üncü hafta maçlarına çıkmaya başlarken ligin bitmesine sayılı haftalar kala şampiyonluk hesapları da yapılmaya başlandı. 

Esenler Erokspor’un zirvede yer aldığı Beyaz Grup’ta Bucaspor 1928 ve Vanspor FK da şampiyonluk için kıran kırana bir mücadele verirken ligin bitmesine 4 maç kala Vanspor’un şampiyonluk hesabı bir kez daha düşünülmeye başlandı. Son 10 haftada aldığı puan kayıpları sonrası Vanspor ve Bucaspor’un da şampiyonluk hesabı yapmasını sağlayan Esenler Erokspor şampiyonluğun en güçlü adayı odlarak gösterilse de takipçilerinin de şampiyonluk ihtimali hala bulunuyor. 

İŞTE O SENARYOLAR

Geçtiğimiz günlerde evinde oynayacağı Ankaraspor maçı ertelenen Vanspor’un bu hafta oynayacağı Altınordu maçı ile birlikte toplam 5 maçı bulunuyor. Sırasıyla Altınordu, Ankaraspor, Beyoğlu Y. Çarşı, Ankara Demir ve Bursaspor ile karşılaşacak olan Vanspor FK, bu maçların tamamını kazanıp rakiplerini bekleyecek.

VANSPOR’UN ŞAMPİYONLUĞU BUCASPOR’A DA BAĞLI

Vanspor’un eksik maçını kazanması halinde aynı puana sahip olduğu rakibi Bucaspor 1928 ise Vanspor FK’ya göre daha güçlü rakipler ile karşılaşacak. Kalan maçlarında 1461 Trabzon FK, Esenler Erokspor, Afyonspor ve Diyarbekirspor ile karşılaşacak olan Bucaspor da tüm bu maçlarını kazanır ya da sadece Esenler Erokspor’u yenerse Vanspor, tüm maçlarını kazandığı için şampiyon olabilecek. 1’inci sırada bulunan Esenler Erokspor tüm maçlarını kazanması halinde 83 puan ile hiçbir rakibini beklemeden şampiyon olabilecek. Vanspor FK ise tüm maçlarını kazansa dahil 81 puana ulaşıyor.

İKİ TAKIM TÜM MAÇLARINI KAZANIRSA VANSPOR ŞAMPİYON!

Fakat Esenler Erokspor Bucspor 1928, Adıyaman FK veya Serik Bld ekiplerinden birisine mağlup olursa 80 puanda kalacak ve Vanspor 1 puan gerisinde ligi ikinci sırada tamamlayacak. Öte yandan Vanspor ve Bucaspor tüm maçlarını kazanıp ligi aynı puanda tamamlarsa ikili maçlara bakılacak. İkili maçlarda Vanspor rakibini her iki maçta da 1-0 ile geçtiği için Esenler Erokspor’un olmadığı bir senaryoda bir kez daha ikili averaj ile şampiyonluğa uzanan takım olacak.

Kaynak: ŞEHRİVAN