Yapılan Tanıtım toplantısına çok sayıda muhtar ve kentte yayın yapan ulusal ve yerel basın temsilcileri katıldı.

418387370 387977480606788 3916059015835979132 N

SEÇİM YAKLAŞTI VAATLER HAVADA UÇUŞUYOR

Proje tanıtım toplantısında konuşan Yeniden Refah Partisi İpekyolu Belediye Başkan adayı Mehmet Bilici, kayyum politikalarını eleştirerek göreve gelmeleri durumunda kentte maaş girmeyen ev kalmayacağının altını çizdi. Son zamanlarda kentteki adayların, başta emeklilere olmak üzere verilen sözlere tepki gösteren Bilici, “Seçim yaklaşınca vaatler de havada uçmaya başladı.

Peki, buradan soruyorum, siz yıllardır bu görevdeydiniz niye bugüne kadar bunları yapmadınız, kim elinizi tutuyordu?” dedi. Kent imarının kişiye özel değil halkın sorunlarını çözecek şekilde olacağını da dile getiren Bilici, 18. Madde ile yıllardır kentte büyük bir tahribat yaratıldığını dile getirdi.

KUYRUKLARA TEPKİ

İktidar partisinin 20 yıldır görevde olduğunu vurgulayan Bilici, “Bakın Et-Balık Kurumu’nun önünde insanlar kilometrelerce kuyruk oluşturuyor. Buna mecliste 6 milletvekili bulunan DEM Parti de ses çıkarmıyor. Bizler bu sorunun çözümü için oylarınıza talibiz,” diye konuştu.

“Muhtarlarımız çok zor şartlar altında görev yürütmektedir. Hâlâ konteynerlerde görev yapıyorlar.  Mahalleyi en iyi bilen muhtarlardır. Göreve geldiğimizde ilk işimiz bu sorunu çözmek olacaktır,” diyen Bilici, hep birlikte kent için çalışma yürüteceklerini kaydetti.

‘KIZAĞA ÇEKİLEN PERSONELE HER KADEMEDEN GÖREV VERECEĞİZ’

Kayyım döneminde sırf siyasi düşüncesinden dolayı birçok memurun kızağa çekildiğini dile getiren Bilici, “Ben buradan söz veriyorum. Göreve gelirsem, eğer yeteneği varsa; düşüncesi ne olursa olsun bu memur hak ettiği göreve gelecektir. Her kesime eşit ve tarafsız davranacağız,” diye konuştu. Bilici, kadın ve gençliğe yönelik de kalıcı projeler hayata geçireceklerini kaydetti.

Emeklilerin yaşadığı sorunlara dikkat çeken Bilici, emeklilere gereken her türlü desteğin sağlanacağını kaydetti.

VASKİ’den gelen yüksek faturalara da dikkat çeken Bilici, kendileri döneminde faturaları yük olmaktan çıkaracaklarını aktardı. Bilici, son olarak çiftçinin durumuna dikkat çekerek, çiftçiye gereken desteğin verileceğini söyledi.

418286916 704170068586149 6524402610225045091 N

BAŞKAN BİLİCİ 19 MADDEYİ SIRALADI

1- ADİL VE ŞEFFAF BELEDİYE

Belediyemizi seffaf ve adil bir anlayış ile yöneteceğiz. Tüm işe alımlar ve ihaleler belediye resmi sayfasından ilan edilerek yapılacak, asla gizli kapılar arkasında görüşmeler olmayacak.

2- AYRIMCILIK, ADAMCILIK OLMAYAN BELEDİYE

İş her zaman ehline verilecek asla adamcılık ve ayrımcılık yapılmayacak. Mevcut çalışanları ülkesine, kentine, işine ihanet etmedigi sürece en üst makamlara getirmekten imtina etmeyeceğim. Siyasi görüşünü işine, hizmet birimine yansıtmadığı sürece hiç bir şekilde  bulundukları makamlardan Uzaklaştırmayacağım . Bu kenti bu kentin çocuklaryla yöneteceğiz.

3- ŞIK SOKAKLARI VE TEMİZ CADDELERİ OLAN İPEKYOLU

Sokaklar ve caddeler bir şehrin aynasıdır o nedenle şık caddeler ve butik sokaklar yaparak şehrin her noktasını düzenli, şık ve pırıl pırıl yapacağız.

4- KAPALI SEMT PAZARLARI OLAN İPEKYOLU

Büyük Mahallelerimize semt kapalı semt pazarları kurulacak. Pazar alış verişlerimizi daha düzenli ve rahat yerlerde yapacağız.

5- MAAŞSIZ EVİ KALMAYAN REFAH İPEKYOLU

Herkesi işe alacağımı söyleyemem fakat gerek belediyemizdeki oluşturacağımız imkanlar ile gerekse öncülüğünü yapacağımız sahil bandındaki termal otellerle hem  turizme katkı sunacak hemde gençlerimize iş imkani oluşturacağız. Ama bu sözü net veriyorum maaş girmeyen ev kalmayacak.

6- İMAR MAĞDURU OLMAYAN İPEKYOLU

Kimse imar mağduru edilmeyecek, imar ayrıcalığı hiç kimseye tanınmayacak. Düzenli şehir, düzenli yapı planlaması yapılacak. Hiç bir zümreye diyet borcumuz olmayacağı için kentin imarını kişiye  özel değil, şehire özel olacak şekilde  belirleyip uygulayacağız.

7- REFAH MUHTARLAR MERKEZİ

Öncelikle muhtarlarımızın en büyük sıkıntısı olan ofis bulma ve ihtiyaçlarını giderme sorununu çözüyoruz. Oluşturacağımız muhtarlar merkezi ile tüm mahallelerimizin muhtarlarına birer oda tahsisi yapıp , sekreterya kurulacaktır. Böylelikle muhtarlarımız hem tek merkezde olup hem de yer sıkıntısı ve sekreterya sıkıntısı yaşamayacaklardır. Ayrıca Muhtarlar mahallelerimizin sorun ve sıkıntılarını bizlere daha çabuk ileteceği için muhtarlarımıza önem veriyoruz. Muhtarlarımız ile her ay yapacağımız düzenli toplantılar ile mahallelerimizin sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşacak.

8- OKUL VE EĞİTİM KIRMIZI ÇİZGİMİZ  

ilçemizdeki okulların bakım, onarım ve temizliklerine yardım edeceğiz. Eğitim sektörünün içinden gelen biri olarak sorun ve sıkıntıları en iyi bilen kişilerdenim. ilçemizdeki tüm okulların sorunları ile ilgileneceğiz.

9- REFAH KADIN VE ÇOCUK MERKEZLERİ

Merkez mahallelerimize Refah Kadın ve çocuk merkezleri kurup çalışan veya çalışmayan Kadınlarımızın  kreş dışında özel ihtiyaçlarını (doktor ,kuaför , dinlenmek v.b) karşılamak için kısa süreli çocuklarını teslim edecekleri uzman ekiplerden oluşan ücretsiz bir birim oluşturacağız. Bu merkezlerde ayrıca kadınlarımızın kendi özel ihtiyaçlarını ve dinlenmelerini sağlayacak alanlarda oluşturacağız.

10- REFAH EMEKLİLER

Tüm emeklilerimize bayramlarda nakdi yardımda bulunacağız. Günümüz şartlarında en mahrum bırakılan emekli büyüklerimize belediyemiz tarafından nakdi destekte bulunacağız.

11- SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ OLAN İPEKYOLU

Evde bakim hizmetleri birimi, ihtiyaç sahibi aileler birimi ve örgenci burs birimi gibi birimler kurularak evde bakım ve temizliğe muhtaç vatandaşlarımıza , ihtiyaç sahibi hemserilerimize ve öğreniminde maddi zorluk çeken öğrencilerimize destek olacağız.

12- ENGELSİZ İPEKYOLU

Özel gereksinimi olan kardeşlerimiz her zaman değerlimiz olacaktır. Belediye bünyesinde kurulacak birim ile engelsiz yaşam alanları oluşturulacak ve en önemlisi engelsiz taksi özel araçi ile hastane, havalimani ve otogar gibi yerlere ücretsiz ulaşımlarını Sağlayacağız. Ayrıca bünyemize alacağımız ambulanslar ile ilçemizdeki kırsalda bulunan mahallelerimize ambulans hizmeti sunacağız.

13- FATURALAR KAMBUR OLMAYACAK

İlçemizde bulunan ve birimimiz ile belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerimizin elektrik , su ve doğal gaz faturalarının %50 sini biz karşılayacağız.

14- REFAH ESNAFLAR

İlçemizde bulunan küçük ve orta ölçekli esnafımızın çekeceği banka kredilerine biz kefil olacağız. Kimseden kefillik beklemek zorunda bırakmayacağız. Her zaman esnafımızın yanında olacağız.

15- ÖĞRENCİ DOSTU BELEDİYE

Eğitimin ve öğrencinin her zaman yanında olacağız. Her aileden bir öğrencimizin kırtasiye ihtiyaçı ve okul üniformasını biz karşılayacağız.

16- KORUMA ORDUSU, YOK GRAND TUVALET YOK

Beni özel ve resmi günler haricinde takim elbiseyle göremeyeceksiniz.

Günlük kıyafetlerim ile koruma ordusu olmadan halkımın arasında her sokakta ,her mahallede olacağım. Halkından korkan bir zihniyetin, halkına nasıl hizmet edebileceğine de akıl sır erdiremiyorum. Halkın sağlığıyla uğrasan vatandaşımızın cebine göz diken hiç bir yapılaşmaya göz açtırmayacağım . Biz bir dönemlik başkanlık yapıp vurgun peşinde olanlardan değil efsane Tayyar Dabbagoglu gibi halk sevdalısı başkan olmak için bu yola girdik.

17- REFAH ÇİFTÇİLER

Erdoğan İmzaladı! Resmi Gazete'de bugün neler var? Erdoğan İmzaladı! Resmi Gazete'de bugün neler var?

İlçemize bağlı tüm tarlaların toprak analizi yapılarak o toprağa uygun en verimli mahsüllerin tohumunu biz karşılayacağız. Ayrıca belediyemiz bünyesine alacağımız traktör ve biçer döver makinalarını ücretsiz bir şekilde çiftçimizin hizmetine sunacağız.

 18- TRAFİK VE OTO PARK ÇİLESİ OLMAYAN İPEKYOLU

Son zamanlarda şehrimizin çilesi olan trafik sıkışıklığı ve araç park sorunu vahim bir durum almıştır. Yapılacak planlama ve yol çalışmaları ile trafik sorununu ortadan kaldıracağız. Ayrıca Mevcut binalara yapılacak analizler sonrası uygun olan binalarımızın alt kısımlarına otoparklar oluşturulacak. Bunun yanı sıra mekanik katlı park sistemleri ve belediyemize ait boş alanları katlı otopark yaparak park sorununu ortadan kaldıracağız.

19- EVLİ MUTLU İPEKYOLU

İlçemizde yeni evlenen tüm genç çiftlerimize yeni ev hediyesi olarak nakdi yardımda bulunacağız.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Bilici, adaylarını geri çekmeye yönelik iddiaların asla doğru olmadığını belirterek,  kenti tekrar yeniden refah belediyeciliği ile buluşturacaklarını kaydetti.

Toplantı soru – cevap şeklinde sona erdi.

Editör: İshak Kara