Seçime son 4 gün kala DEM Parti İl Örgütü seçim çalışmalarına hız kazandırdı. İl Eşbaşkanı Veysi Dilekçi, Milletvekili Gülcan Kaçmaz Sağyiğit, Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Abdullah Zeydan ve beraberindeki parti yöneticileri kentin önemli Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ziyaret gerçekleştirdi.

Fb909190 5694 4147 A36C 730363771335

Ziyaret edilen STK'lar şöyle: Lokantacılar, Fırıncılar, Pastaneciler, Tatlıcılar ve Kasaplar Odası, Bedensel Engelliler Spor Kulübü, İnşaat Mühendisleri Odası, TMMOB, DİSK Emekli Sen.

Heyet türkülerle karşılandı

Van'da sağanak sonrası Muradiye şelalesi coştu Van'da sağanak sonrası Muradiye şelalesi coştu

STK tarafından ilgiyle karşılanan DEM Parti ve adaylarına en renkli karşılam ise Engelliler Spor Kulübü tarafından oldu. Kulüb, DEM Parti'yi türkülerle karşıladı. Ziyaretlerde konuşan Abdullah Zeydan, "Yerel demokrasinin güçlenmesinden yanayız, bu çerçevede kentimizdeki STK'lar, kitle örgütleri bizim için çok önemli. Biz bu kenti birlikte yönetmek istiyoruz. Çünkü ağır bir AKP'li kayyum tahribatı, büyük bir yara var. Bu yarayı toplumsal bir akılla sarabiliriz. Bu süreç dinamik bir şekilde ilerliyor. Kentin tüm sorunlarını, kentin dinamikleriyle birlikte ortadan kaldırma hedefindeyiz" dedi.

Editör: İshak Kara