Kobanê Davası'nda hangi siyasetçiye kaç yıl ceza verildi? Kobanê Davası'nda hangi siyasetçiye kaç yıl ceza verildi?

Van Valiliği, Vanlılara kritik bir uyarı yaparak 7 ilçe için kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Valilik ayrıca yüksek kesimler için ise aralıklı karla karışık yağmur uyarısı yaptı.
7 İLÇEYE KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK VE KARLA KARIŞLIK YAĞMUR UYARISI
Bugün (Pazartesi) Van il genelinde beklenen yağışların, akşam saatlerine kadar doğu kesimlerde (İpekyolu, Edremit, Muradiye, Çaldıran, Özalp, Saray, Başkale, Erçek ve Erek dağı, Kurubaş ile Bostaniçi çevrelerinde) bölgesel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olacağı tahmin edilmektedir. Van Valiliği, bölgenin yüksek kesimler için ise aralıklı karla karışık yağmur uyarısı yaptı.
VALİLİK UYARDI: TEDBİR ALIN!
Kuvvetli gök gürültülü yağışlara bağlı olarak sel, su baskını, dere yataklarında taşkın, yıldırım düşmesi, kar erimesine bağlı heyelan, kaya düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar, yükseklerde kar akması ve çığ düşmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur.
VAN VE BÖLGE İLLERİ İÇİN KAR ERİMESİ VE ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI
Bölgemizde yüksek kar örtüsüne sahip dik ve eğimli yamaçlarında yüksek sıcaklıkların devam etmesiyle birlikte çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kaynak: Vanekspres