DEM Partili eşbaşkan adayları kent kent, sokak sokak, ev ev halkla bir araya gelmeye devam ediyor.

Kayyumların yaptığı talan, rüşvet, kayırmacılık ve hırsızlıklarına dikkati çeken adaylar, seçim sonrası kentlerin talancılardan kurtulacağını dile getirdi.

G I81 L W9 X Y A A F T Rf

DEM Parti, Van’ın Çaldıran (Ebex) ilçesinde halk toplantısı düzenledi. Toplantıya, Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Neslihan Şedal, DEM Parti İl Eşbaşkanı Gülşen Kurt ve DEM Parti milletvekili Zülküf Uçar’ın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

Yüzlerce kişinin yoğun kar yağışına rağmen katıldığı toplantıda konuşan Ebex Belediye eşbaşkan adayları Hatice Atabay ve Fettah Hasçelik, ilçenin sorunlarına çözüm olacaklarını söyledi.

Daha sonra konuşan Van Belediyesi eşbaşkan adayı Neslihan Şedal, iki dönemdir Kürt halkının iradesinin yok sayıldığını söyleyerek, “Eğer amaçları bu halkın sorunları çözmekse, bu sorunlar niye çözülmüyor? 31 Mart’ta faşistlere öyle güçlü bir cevap vereceğiz ki, bir daha kentlerimizi talan edemeyecekler” ifadelerini kullandı.

İktidara, “İrademizi tanımak zorundasınız” diyerek seslenen Şedal, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Erdoğan, ‘Siz bize oy verseniz de vermeseniz de ben size yol yapacağım, su vereceğim’ diyordu. Ama hala yapmadılar. ‘Çocuklarınızı istihdam edeceğiz’ diyordu. Niye çocuklarımız şehir dışında çalışıyor? Neden bu topraklarda göç yaşanıyor? Çünkü bu halk üzerinde, kadınlar, gençler üzerinde kirli bir politika yürüyorlar. 31 Mart’ta biz kalacağız, kayyım gidecek.”

Van’da Şüpheli Kadın Ölümü: Cansız bedeni ağabeyin evinde bulundu Van’da Şüpheli Kadın Ölümü: Cansız bedeni ağabeyin evinde bulundu

DEM Parti İl Eşbaşkanı Gülşen Kurt da “Kayyımları geri göndereceğiz” dedi. 

G I81 L W4 Xk A Amu B N

 ‘KÜRT HALKININ İRADESİNİN SANDIĞA YANSIYACAĞI SEÇİM’

31 Mart’ın sadece belediye başkanlığı seçimi olmadığına işaret eden DEM Parti milletvekili Zülküf Uçar ise, “Bizler açısından aynı zamanda Kürt halkının iradesinin, mücadelesinin sandığa yansıyacağı bir seçimdir. Bu halk yüz yıl direndi yine direnecek ve sizi gönderecek” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, belediye eşbaşkan adayları ve kitle yağan karın altında halaya durdu.

Editör: İshak Kara