Alerjiler bir maddeye, ilaca vs. veya havaya olabilen sorunlardır. Doğru müdahale gerektirmesi, bağışıklık sistemi güçlenmesi için alerji testi yaptırabilirsiniz. Kliniğimizde çeşitli test ve görüntüleme yöntemlerini bulabilirsiniz. Kapsamlı tedaviler için testlerimizden yararlanabilirsiniz.

Alerji Testi Nedir? Nasıl Yapılır?

Vücudun savunma sistemi bazı maddelere karşı reaksiyon gösterebilmektedir. Normalde zararlı olmayan maddelerin alerji testi ile ölçülmesi reaksiyonu belirlemek adına önemlidir. Bağışıklık sistemini zorlayarak riske atan durumlar için önlem almak testlere bağlı olacaktır. Alerji testleri, deriye uygulanan çizme işlemi, kan analizi şeklinde gerçekleşir.

Alerji Çeşitleri Nelerdir?

İlaç alerjisi, polen, bir besine olan alerji en yaygın görülen alerji çeşitleridir. Ayrıca daha birçok çeşitli maddeye alerji olması mümkündür. Hayati önemi olan alerjiler öncesi testleri yapıyor ve uzman yönlendirmesi sağlıyoruz.

Alerji Testi Aç Karnına mı Yapılır?

Alerji testlerini olmak için kliniğimize geleceğinizde aç veya tok işlem olması fark etmeyecektir. Testler aç karnına olabileceği gibi tok şekilde de gerçekleşebilir. Başka bir deyişle açlık ve tokluk durumu alerji testini belirlemeyecektir.

İlaç Alerji Testi Nasıl Yapılır?

İlaç alerjisi olabilecek kişilere yönelik test uygulamalarını klinik ortamda, ani müdahale olacak şekilde gerçekleştiriyoruz. İlaç alerjisinin alerji testi ile tespit edilmesinde farklı dozlarda enjeksiyonlar olabilmektedir. Tablet şeklinde test olacaksa, belirli bir doz hastaya içirilerek kontroller sağlanır.

Enterogermina Enterogermina

CYBH Testi Nedir?

Hastalıkların cinsel yolla bulaşan türleri için yapılan klinik işlemler CYBH testleridir. Enfeksiyonlar, virüsler, cinsel yolla bulaştığı zaman cybh testi yaparak gereken tespit ve tedavi işlemlerini yönlendirmekteyiz. Bağışıklığı direkt etkileyen hastalıklarda testler ve çözümler zaman geçmeden hazırlanmalıdır.

CYBH Testi Nasıl Uygulanır?

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar için kan analizi verilmesi yaygın şekilde kullanılan yöntemdir.  Randevu aldığınız kliniğimizde, hastalık şüphesi duyar duymaz test yaptırabilirsiniz. Kontrol amacıyla yapılacak CYBH testlerinin gecikmemesi önemlidir.

Hangi CYBH Testleri’ni Yapmalıyım?

Bel soğukluğu, HIV, genital herpes, Hepatit C, Hepatit B testlerini yaptırabilir, önlemleri erkenden alabilirsiniz. Kliniğimiz tedavi öncesi cybh testi çeşitleri için tanıları koymaya yardım edecektir. Test ve görüntüleme tekniklerinde hızlı ve güvenilir sonuçlar veriyoruz.

En Çok Yapılan CYBH Testleri Nelerdir?

En çok yapılan CYBH testleri arasına AIDS yer almaktadır. HIV, frengi, Hepatit C-B, genital herpes en yaygın cybh testi çeşitlerindendir. Cinsel yollarla bulaşan hastalıkları engellemek için enfeksiyona neden olabilecek önlemler konusunda bilgi talep edebilirsiniz. Kliniğimiz çok yönlü test ve tedaviler konusunda fark yaratmaktadır.

Dört Boyutlu Ultrason Nedir?

Görüntüleme yöntemleri arasında en ayrıntılı sonuçları almak için kullanılan tekniklerden biri hamilelere özel dört boyutlu ultrason işlemidir. Çocuk cinsiyeti, yüzü, el ve kolları için renkli bir görünüm elde etmek için kullanılan yöntemi doğru zaman aralığında uygulamak gerekir.

4D Ultrason Hamileliğin Kaçıncı Haftasında Tercih Edilmelidir?

Ultrasonda en net görüntüleri alabilmek için hamileliğin 19-24’üncü haftaları uygun olacaktır. Monitörde 4 boyutlu ultrason ardından renklendirilmiş bebek görüntüsü ortaya çıkar. Birçok aile, bu görüntüyü elde etmek için özel olarak kliniğimize başvuru yapmaktadır.

4 Boyutlu Ultrasonun Klasik Ultrason Yönteminden Farkı Nedir?

Ultrason yöntemlerini talep edeceğiniz kliniğimizde farklı tekniklerle görüntüleme sağlamaktayız. Kullanmakta olduğumuz teknikleri belirli aralıklarla güncellemekteyiz. Ebeveynler ve diğer hastalar için titizlikle çalışmaktayız.

Klasik ultrason yöntemi, siyah beyaz görüntüleme yöntemi olarak sıkça tercih edilmektedir. 4D ultrasonda ise çok daha ayrıntılı görüntü elde edilebilmektedir. Monitörde netleştirilmiş bebek görüntüleri için dört boyutlu ultrason kullanımı daha da popüler hale gelmektedir. Bebek organları, yüz, el, kol bölümleri inceleneceği zaman bu yönteme başvurabilmekteyiz.

Editör: İshak Kara