Tuşba ilçesine bağlı tüm merkez mahallelerinde her akşam 4 evi ziyaret eden Başkan Adayı Süleyman Oflas, yürütecekleri projeleri anlatarak, destek ve dua taleplerinde bulunuyor. 

9F279Cea Fecf 4Bf5 A909 363132Acbe96 Kopya


İlçenin hizmete, gelişime açık bir bölgede, her türlü olumlu projenin renk katacağı potansiyelde olduğunu vurgulayan Başkan Adayı Oflas, ‘‘Küçüklüğümden bu yana her karış toprağında anılarımın, yaşanmışlığımın olduğu bölgeye hizmet etme aşkıyla çalışıyoruz. Tuşba ismi bende çok derin bir yere sahip. Çocukluğum gözlerimin önüne geliyor. Tuşbalıya, Tuşbanın her sokağına hizmet etmek için bu bölgeyi, bu insanı sevmek gerekiyor. Tuşbaya hizmet için Tuşbalıyı tanımak, Tuşbalıyı bilmek, Tuşbalıyı sevmek ve Tuşbalı olmak gerekir. Tuşbalının sorununu kendi sorunu bilip çözüme kavuşturmamız gerekiyor. Rabbim bizleri mahcup etmesin’’ şeklinde konuştu. 

Van’da silahlı kavga: 1 yaralı Van’da silahlı kavga: 1 yaralı


Tuşba Belediyesi'nin her kesimin Belediyesi olacağını anlatan Başkan adayı Oflas, "31 Mart gecesi nasip olurda hemşehrilerimiz bize yerel iktidarın mührünü 5 yıllığına teslim ettiğinde, kucaklayacı, çözüm odaklı bir belediye anlayışıyla harekete geçeceğiz. Vatandaşlarımıza yönelik bir çok hizmet projemiz var. 28 ana başlıktan oluşan projelerimizin bir tanesi dahi hayal değil, yapılamayacak projeler değildir. Bu yüzden rahatız ve şeffaf bir şekilde yapacaklarımızı sıralayabiliyoruz. Fakat projelerimiz dışında bir hususu daha açık ve net bir şekilde ifade etmek istiyorum ki Randevu sistemini tamamen kaldıracağız. Kapımız hemşehrilerimizle açık olacak. Biz daha çok sahada olacağız. Fakat kuracağımız 'Hoşgeldin masası' ile gelen tüm talepler, sorun ve sıkıntılar hemşehrilerimizden alınıp, çözümü konusunda bire bir adım atacağız. Rabbim bizleri muvaffak eylesin. Yolumuz uzun ve meşakkatli. Bu süreci birlikte yöneteceğiz" şeklinde konuştu.

Editör: İshak Kara