DEM Parti İl Örgütü ve Belediye eşbaşkan adayları sabahın erken saatlerinde seçim çalışmalarına başladı. DBP Eşbaşkanı Harun Okay, DBP İlçe Eşbaşkanı Fatma Erbaga, Milltevekil Zülküf Uçar, Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Neslihan Şedal, Tuşba Belediyesi Eşbaşkan adayı Ümit Keser ve meclis üyeleri Tuşba ilçesinin Atmaca (Heves), mahallesini ziyaret etti. Ziyarete Atmaca mahallesi ile başlayan partililer daha sonra Kom (Ocaklı), Zorava (Yemlice), köyleri ile devam etti. 

8Ccf1280 1807 411A 8E76 Fe9Df082D6C5 Kopya

Sokakta, taziye evlerinde, kahvelerde yurttaşlarla bir araya gelen Eşbaşkan adayı Neslihan Şedal, Van Milletvekili Zülküf Uçar ve beraberindeki partililer yoğun ilgiyle karşılandı. Toplanan yurttaşlara kısa bir konuşma yapan Neslihan Şedal, 31 Mart yerel seçimlerin önemine dikkat çekti. Kürt halkının elinden kayyum zoruyla alınan belediyelerin geri alınmasının yolunun yurttaşların oylarına sahip çıkmakta geçtiğine Şedal vurgu yaptı. Buradan sonra yine Tuşba ilçesine bağlı Akçaören mahallesi ziyaret edildi. Burada yurttaşlara seslenen Milletvekili Zülküf Uçar, "Halkımıza sürekli şöyle bir propaganda yapılıyor; işte siz bu partiye oy verirseniz eşbaşkanları içeride şimdiki adaylarda için de aynı tehlike var. Bu belediyeleri ne kadar kazanırlarsa kazansınlar, kayyum atanır. Bu sahtekarlıktır, bu sahtekarlık bireysel bir sahtekarlık değil, mensubu oldukları partinin sahtekarlık politikalarının sonucudur. Bütün başkanlarımız ve adaylarımız günlerdir sahada, halkla birlikte çalışıyor. Eşbaşkanlarımız bir bildiri dağıttı, seçim çalışmaları kapsamında hukuksuzca gözalıtna alındılar. Aynı gün serbest bırakıldılar ve seçim çalışmalarına kaldıkları yerden devam ettiler" dedi. 

Van'da bir kişi yol kenarında ölü bulundu! Van'da bir kişi yol kenarında ölü bulundu!

10D46438 8172 4E2F 923B D8E20314Ea45 Kopya

Edremit 

Edremit Galericiler sitesini, Medeni Özer,  Milletvekili Gülcan Kaçmaz Sağyiğit ve beraberindeki seçim komisyonu ilçe örgütü ziyaret gerçekleştirildi. Esnafı tek tek ziyaret eden Sağyiğit ve partililer esnafın sorunların dinleyip belediye seçimlerinin ardından çözüm adresi olacaklarına vurgu yaptı.

Editör: İshak Kara