Erdoğan'dan erken seçim ve ittifak açıklaması Erdoğan'dan erken seçim ve ittifak açıklaması

Yerel seçim çalışmaları kapsamında DEM Parti, İstanbul, Ankara ve İzmir de dahil olmak üzere büyükşehirlerde seçime kendi adayıyla girme kararı aldı.

Siyasi partiler 31 Mart yerel seçim hazırlıklarına devam diyor. DEM Parti'de MYK toplantısı yerel seçim gündemiyle toplandı. MYK toplantısından İstanbul, Ankara ve İzmir dahil büyükşehirlerde aday çıkarma kararı aldığını açıkladı.

KARAR YARIN RESMEN DUYURULACAK

Parti yönetiminin bugünkü toplantısında adaylar üzerinde değerlendirme yapıldığı, açıklamanınsa yarın yapılacağı öğrenildi. Açıklamanın yarın saat 11'de yapılması bekleniyor.

DEM PARTİ BÜYÜKŞEHİRLERDE ADAY ÇIKARTACAK

DEM Parti, yerel seçimde İstanbul, Ankara ve İzmir de dahil olmak üzere büyükşehirlerde aday çıkarma kararı aldı.

İSTANBUL EŞ BAŞKAN ADAYI BAŞAK DEMİRTAŞ

DEM Parti tarafından önümüzdeki günlerde açıklaması beklenen İstanbul Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları merak konusu oldu.

DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için cezaevinde bulunan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın ismi kulislerde geçiyor.

BAŞAK DEMİRTAŞ KİMDİR?

Başak Demirtaş (d. 12 Ağustos 1977), Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski lideri Selahattin Demirtaş'ın eşi, Türkçe öğretmeni ve yazardır.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde doğdu ve büyüdü. Eşinin 2016'da tutuklanmasından sonra Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda, yaşadıklarının kendi çocukluğunu hatırlattığını söyledi: "1982'de babamı götürdüler. Diyarbakır'daydık ve polisler, babamı da almaya gece yarısı gelmişlerdi. Başak Demirtaş, eşini ziyaret etmek için düzenli olarak Diyarbakır'dan Edirne'ye gitmektedir. Dilda ve Dilal adında olan iki kızı vardır. Eşiyle kapı komşusu olarak çocukluk yıllarında tanışan Başak Demirtaş, Dicle Eğitim Fakültesi mezunudur. Başak Demirtaş 14 yıldır öğretmenlik yaptı. Uzun yıllar Diyarbakır'da köy okullarında öğretmenlik yapan Başak Demirtaş son aldığı kararla istifa ettiğini duyurdu.

Editör: İshak Kara