Türkiye'nin dört bir yanında sağlık hizmetleriyle tanınan Medicana Hastaneleri, 30 yılı aşkın süredir sektördeki yerini koruyor. Grubun son başarısı olan Medicana Ataköy Hastanesi, hastalarını ağırlamaya başladı. Bu büyük başarının arkasındaki isim olan Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, Medicana'nın tarihçesini ve vizyonunu bizimle paylaştı.

Van’ın 3 ilçesinde sağlıklı hayat merkezleri halka hizmet veriyor Van’ın 3 ilçesinde sağlıklı hayat merkezleri halka hizmet veriyor

“35 Yıla Dayanan Sağlıkta Bir Serüven”

Dr. Bozkurt, kariyerine diş hekimi olarak başladığını ve bu meslekteki deneyimlerinin Medicana'nın temel taşlarını oluşturduğunu belirtti: “Sağlık sektöründe 35 yıllık bir geçmişe sahibim. Diş hekimliği pratiğim sırasında, sektördeki diğer uzmanlarla birlikte Medicana'nın ilk adımlarını attık. Sağlık turizmindeki büyük potansiyeli gözlemleyerek, uluslararası bir marka olma vizyonuyla yolumuza devam ettik. 1992 yılı itibariyle, modern tıp teknolojilerini kullanarak hastalarımıza en iyi hizmeti sunma misyonumuzla hareket ediyoruz.”

“17 Hastane ile Sağlıkta Yeni Dönem”

Medicana'nın kuruluşundan bugüne dek olan gelişimini de aktaran Dr. Bozkurt, şunları ekledi: “1992'de İstanbul'da ilk hastanemizi kurduk. Ardından, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde, Ankara, Samsun, Konya ve Sivas gibi şehirlerde yeni hastanelerle hizmet ağımızı genişlettik. Son yıllarda İstanbul Kızıltoprak ve Ataşehir'de yeni tesislerimizi hizmete sunduk. 2022'de İzmir Çeşme ve 2023'te Ataköy'de yeni hastanelerimizi açmanın gururunu yaşıyoruz. Yakın gelecekte Zincirlikuyu'da yeni bir hastane ve Bosna'da yurt dışı yatırımımızla toplamda 17 hastane ile sağlık sektöründe yeni bir dönemi başlatmayı planlıyoruz.”