AKP'li Özhaseki'den LGBT açıklaması: Başımızın üzerinde yeri var!

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, LGBT ile ilgili bir soruya "Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var" şeklinde yanıt verdi.

AKP'li Özhaseki'den LGBT açıklaması: Başımızın üzerinde yeri var!

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, hafta sonu TV100'de yayınlanan “Deniz Tural ile Siyasetin Ev Hali” isimli programa konuk oldu.

Tural’ın “Sayın Bakanım benim şansımın direk merak ettiği bir konu var, yani bu konuda sizin görüşlerinizi merak ediyorum. LGBT’li bireylerle ilgili düşünceleriniz nedir?” şeklindeki sorusuna Özhaseki dikkat çeken bir yanıt verdi.


Özhaseki, "Madem ki Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var. Onu Allah'ın yarattığı bir emanet gibi görmek her kulun vazifesi diye düşünüyorum. Her inançlı insanın işi diye düşünüyorum. Onun dışında saygı duymak ve tercihlerine sonuna kadar saygı duymaktan başka elimizden bir şey gelmez bana göre" ifadelerini kullandı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Şubat ayında yaptığı açıklamada LGBT ile ilgili "Yok öyle bir şey. Bu ülke millidir, manevidir ve bu değerlerle geleceğe yürümektedir" demişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2021, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER