Bayramda Van Gölü sahillerine yoğun ilgi

Van Gölü’ndeki Mollakasım Halk Plajı, bayramda dolup taştı. Hava sıcaklığının 35 dereceyi bulduğu kentte yurttaşlar vangölü sahillerine akın etti.

Bayramda Van Gölü sahillerine yoğun ilgi

Türkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü'nün kıyı şeridi, yazın Ege ve Akdeniz sahillerini aratmıyor. Denizden yüksekliği 1700 metre, yüzölçümü 3 bin 713 kilometrekare, derinliği ise yaklaşık 500 metreyi bulan Van Gölü, doğal güzellikleri ve saklı koylarıyla dikkat çekiyor.

Denize kıyısı olmadığı halde Türkiye'nin tek mavi bayraklı plajı olma unvanına sahip olan Mollakasım Halk Plajı, 4 yıldır listedeki yerini koruyor. Hava sıcaklığının 35 dereyi bulduğu kentte, vatandaşlar serinlemek için sahilleri tercih etti.

Temiz suyu ve olanaklarıyla vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yerler arasında bulunan Mollakasım Halk Plajına gelen Bazı vatandaşlar yer bulamayınca geri dönmek zorunda kaldı. Plajın otopark görevlisi ise yer olmadığı için otoparkı araç girişine kapattı.

Plaja gelen vatandaşlar bir yandan mangal yaktı, bir yandan da gölde yüzerek serinledi. Vatandaşlar, sabahın çok erken saatlerinde geldiklerini buna rağmen yer bulmakta güçlük çektiklerini söyledi. 
 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2021, 00:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Temizlik ve Sahil Şeridi
Temizlik ve Sahil Şeridi - 5 gün Önce

430 km kıyı uzunluğu olan ve uzaydan görülecek kadar büyük olan Van Gölüne şehir metkezindeki kıyılardan girilemiyor ve yüzülemiyor. Ancak çok uzaktaki Çitören'e, Mollakasım'a, Ayanıs'a, Amik'e gidip oradaki kumsallarda göle girilebiliyor. Edremit, İpekyolu ve Tuşba kıyılarından göle girebilecek miyiz? Edremit Sahil Bandı gibi kesintisiz bir sahil bandı buralara yapılacak mı? Van Gölü tertemiz ve pırıl pırıl olacak mı? Ne zaman?

SIRADAKİ HABER