HDP’li vekil çağrıda bulunmuştu: o isim yaşamını yitirdi

HDP’li vekil çağrıda bulunmuştu: yaşamını yitirdi

HDP’li vekil çağrıda bulunmuştu: o isim yaşamını yitirdi

VanHaber - HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, koronavirüse yakalanan KOAH hastası bir yurttaşın yoğun bakımda yer bulunmadığı için yaşamını yitirdiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı etiketleyerek bir koronavirüs hasatsının yoğun bakıma sevk edilmesine rağmen yer olmadığı için yoğun bakıma alınmadığını söyleyen Feleknas Uca, daha sonra yaptığı bir paylaşımla aynı zamanda KOAH hastası da olan yurttaşın yaşamını yitirdiğini söyledi. 

Fahrettin Koca’ya, “İnsanlar göz göre göre ölüyorlar. Siz daha neyi, kimden saklıyorsunuz?” diye soran Uca, şu ifadeleri kyllandı: 

Dün geceden beri, tüm çabalara rağmen yoğunbakımda yer bulamadığımız  hastamızı ne yazık ki kaybettik. Bunun sorumluları, bu süreci kötü yönetip, bunu halktan gizleyenlerdir. İnsanlar göz göre göre ölüyorlar. Siz daha neyi, kimden saklıyorsunuz?”

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2020, 23:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 9 ay Önce

Devleti yok say değerlerini yok say kurallara uyma sonra devlet bağmir.

Takki Takki
Takki Takki - 9 ay Önce

Yalan yok Sağlık Bakanı başta çok güzel götürüyordu bilgilendiriyordu nedense tek adam gibi kendini gören şahıs sanki herşeyi o biliyormuş gibi önüne geçerek herşeyi ben yapacam ben yaptım ben olmasam hiç bir şey olmaz duruma geldik vaka sayısı Van’da ikinci dalgayı yaşıyor hegün virüs

vanlı
vanlı - 9 ay Önce

kadın haklı doğru söylüyor almıyorlar testi pozitif çıkanı bile git evinde 14 gün kal diyorlar kimse devleti yok saymaz devlet biziz zaten ama hükmet yönetemiyor bunu kabullenin artık...

SIRADAKİ HABER