banner97

 Savcı Sayan Diyarbakır’a Yürüyecek

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, 6. AK Parti Ağrı İl Gençlik Kolları Olağan Kongresi'nde teröre 'dur' demek için Ağrı'dan 2 bin kişi ile birlikte Diyarbakır'a yürüyeceklerini söyledi.

 Savcı Sayan Diyarbakır’a Yürüyecek

VanHaber - Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, bu kez 2 bin kişi ile Diyarbakır'a teröre 'dur' demek için gideceklerini söyledi.

Sayan, konuşmasında, "Bu işi Ağrı'dan başlatalım, model olalım. Kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla birlikte belediye ve il başkanımızla birlikte biz daha önce 200 kadınla birlikte Diyarbakır annelerini ziyaret etmiştik. Bu sefer 2 bin kişi ile yürüyerek Diyarbakır'a gideceğiz. Yürüyerek gideceğiz. Türkiye'ye bunu göstereceğiz" dedi.

Sayan, Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha önce başlatmış olduğu yürüyüşün dış güçlerin baskısı ile yapıldığını ifade ederek, "Kılıçdaroğlu, 500 kilometre yürüyor da Ağrı'dan 2 bin kişi Diyarbakır anneleri için yürüyemez mi? Tabii ki de yürür, yürüyeceğiz. Bakın buradan bütün Türkiye'ye sesleniyorum. İlkbahar ve havaların ısınması ile birlikte il başkanımız, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, gençlik kolları başkanımız ve kadın kolları başkanımızla birlikte Ağrı'dan yola çıkarak, 450 kilometreyi aşarak Diyarbakır annelerinin dizinin dibine gideceğiz. Ve haykıracağız, diyeceğiz ki: 'Terörü bitirmeye Ağrı'dan başlıyoruz.' Ondan sonra siz görün bu memleket tadından yenilmez" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ararat
Ararat - 6 ay Önce

Sana oy atan elim kirilsin ins

Edremit
Edremit - 6 ay Önce

Sen cok tehlikeli bir siyasetcisin bu ulkede terore karsi en son yureyecek birisin teror biter ama senin gibi makam icin her seyi yapan larin sonu gelmeyecek

Hafiziye
Hafiziye - 6 ay Önce

Saraya yürü istafin adaletin olmadigi ulkenin yuzde 50 sini terorist bilen sirf cikari icin trt osman öcalani cikaran kuluyeye yuru

Decal
Decal - 6 ay Önce

Vah vah zavalilik bu olsa gerek

Mehmet selim seven
Mehmet selim seven - 6 ay Önce

Allah seni islah etsin diyecem ama evlat olsan eldivenlede sevilmesin savci begggg

Baskale
Baskale - 6 ay Önce

Kalite asla tesaduf degil kisilik fikirler bir makam icin vaz gecilebiliyor

Mahoni
Mahoni - 6 ay Önce

Değerli yorumcumuz tüm görüşlere eşit mesafede durmakla birlikte; küfür, hakaret, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla!

wanlı
wanlı - 6 ay Önce

ey kürde xayin hişyarbe edi bese ? bu kaypax akp nasıl sayiyordu şimdi manfat işte


SIRADAKİ HABER