Selvi: Demirtaş, HDP’ye ve 6’lı masaya 'ben cumhurbaşkanı adayıyım'

Hürriyet yazarı Selvi, "PKK’yı silah bırakma çağrısını yapmasının maksadı da o..." HDP’ye ve 6’lı masaya 'ben cumhurbaşkanı adayıyım' mesajını veriyor

Selvi: Demirtaş, HDP’ye ve 6’lı masaya 'ben cumhurbaşkanı adayıyım'

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selviyaklaşık 6 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın T24 yazarı Murat Sabuncu'ya yaptığı açıklamaları değerlendirdi. 

Demirtaş'ın, PKK'nın Türkiye'ye karşı silahları bırakmasını istediğine yönelik sözlerini hatırlatan Selvi şunları kaydetti:

"Demirtaş ne diyor? 'Devlet de PKK da sorunu artık şiddet zemininin dışına çıkarmak zorundadır.'

Bu ne demek? PKK ile devleti eşitlemek demek. Türkiye Cumhuriyeti devleti, PKK terör örgütüyle eşit mi? Biri adı üstünde devlet. Diğeri adı üstünde terör örgütü.

PKK’nın kanlı bir eylemi olduğunda HDP’liler tüm terör eylemlerini kınıyoruz diye açıklama yaparlar ya, tüm taraflar silah bırakmalı derler ya. O PKK ile devleti eşitlemek demektir. PKK’ya selam çakmak anlamına gelir. Kandil’e sadece PKK’ya silah bırak demiyoruz, devleti de silah bırakmaya çağırıyoruz mesajını vermektir. Demirtaş, burada bildiğimiz kurnazlığını yapıyor. PKK ile devleti eşitliyor. Sonra da Türk soluna, ‘Bakın, ben PKK silah bırakmalı dedim’ diye selam çakıyor.

Peki niye şimdi yapıyor? Amacı ne?

Murat Sabuncu cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağını soruyor. Çünkü Demirtaş’ın PKK terör örgütünün propagandasını yapmaktan dolayı kesinleşmiş 4 yıl 8 ay hapis cezası var. Demirtaş, 'Ben aday olmaya yukarıda belirttiğim çerçevede hazırım' diyor. Amacı o. PKK’yı silah bırakma çağrısını yapmasının maksadı da o. HDP’ye ve 6’lı masaya ben cumhurbaşkanı adayıyım mesajını veriyor." 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 1 ay Önce

Eee ne olmuş olamaz mı ve ayrıca sanaene akp yandaş yalakası taraflı gazeteci sevlimisin nesin

Vanlii
Vanlii - 1 ay Önce

Yakisir Selo baskana

SIRADAKİ HABER